Siyaset

EMEKLİ İNSANCA BİR YAŞAM İSTİYOR

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de yaptığı açıklamada emeklinin sadece insanca bir yaşama yetecek kadar maaş istediğini vurguladı. AKP’nin emeklinin yüzünün gülmesini istemediğini belirten Doç. Dr. Gaytancıoğlu konuşmasında..

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de yaptığı açıklamada emeklinin sadece insanca bir yaşama yetecek kadar maaş istediğini vurguladı.

AKP’nin emeklinin yüzünün gülmesini istemediğini belirten Doç. Dr. Gaytancıoğlu konuşmasında şunları söyledi: “Geçtiğimiz hafta sonu Türkiye’nin dört bir yanındaki emeklilerimiz seslerini duyurmak için alanlardaydı. Ben de Edirne’de emeklilerimizle beraberdim.

Açlık sınırının altındaki maaşlarının artırılması, insanca bir ücret için seslerini duyurmaya çalıştılar. Ne istiyorlar? Çok basit; en düşük emekli aylığı asgari ücret düzeyinde olmalı, bayram ikramiyeleri de en düşük emekli aylığı kadar olmalı.

Hükûmet ise emeklinin açlık sınırının altında yaşamaya çalışmasını istiyor. Biliyoruz ki emeklinin alanlarda yükselen sesini sağır sultan duyar ama saraydakiler duymaz. Sarayın duvarları halkın sesine kapalıdır.

Emeklinin talebi çok açık. ‘Bizi kıskanan Avrupalılar gibi yaşamak istiyoruz.’ diyorlar. Yarı aç yaşamak değil, çocuklarıyla, torunlarıyla mutlu geçirecekleri bayramlar, bayram gibi günler görmek istiyorlar.

AKP emekliye gücünü göstermek için yemin etmiş gibi. Saraya, yandaşa değil emekliye, emekçiye bütçe diyoruz. Ve şimdiden CHP iktidarında emekliye hak ettikleri yaşamı sağlayacağımızın sözünü veriyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL