Ekonomi Haberleri

“Emekli yine hayal kırıklığına uğradı”

DİSK Emekli Sen Keşan Temsilcisi Ahmet Erkan yaptığı açıklamada; emeklilere verilen bayram ikramiyesi ve yaşanan sorunlar hakkında değerlendirmelerde bulundu. “Hayal kırıklığına uğradık” Emeklilere verilen bayram ikramiyesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Erkan,..

“Emekli yine hayal kırıklığına uğradı”

DİSK Emekli Sen Keşan Temsilcisi Ahmet Erkan yaptığı açıklamada; emeklilere verilen bayram ikramiyesi ve yaşanan sorunlar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Hayal kırıklığına uğradık”

Emeklilere verilen bayram ikramiyesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Erkan, “AKP iktidarının yıllarca uyguladığı neoliberal politikalar sonucu zengin daha zengin olmaya, milyonlarca işçi, köylü, esnaf, emekli daha çok yoksullaşmaya devam ediyor. Muhalefetin baskıları sonucu, bayramlarda emeklilere verilen ikramiyeler yüksek enflasyona kurban edilerek sadakaya dönüştürülmüş durumdadır. Umutla bayram ikramiyelerinin artmasını bekleyen milyonlarca emekli yine hayal kırıklığına uğratılmıştır. İktidarda olan AKP yine tercihini bir avuç rantiyeciden yana kullanmıştır.” dedi.

“Yoksulluk kader değildir”

Ahmet Erkan sözlerine şöyle devam etti: “Emekliden, çiftçiden, işçiden, küçük esnaftan topladığı vergileri onları doyurmak için çabalamaktadır. AKP şunu bilsin ki, bu toplumun üretenleri yapılacak seçimi beklemektedir. Yoksulluğu bir kadermiş gibi milyonlara dayatan iktidar, cevabını ilk seçimde alacaktır. Artık milyonlarca emekli, işçi, köylü, küçük esnaf bunun sürdürülebilir olmadığının bilincindedir. Bizler DİSK Emekli Sen’de örgütlü milyonlara diyoruz ki; yoksulluk kader değildir.”

“Hayal kuramayan üniversiteli çocuklarımızdır”

Erkan sözlerini şöyle tamamladı: “Ülke bekası diyerek bizleri avutmaya son diyoruz. Asıl beka milyonların giderek yoksullaşmasıdır. Topluma yaşattığınız hayat pahalılığıdır. İş bulamayan gençlerdir. Hayal kuramayan üniversiteli çocuklarımızdır. Evinde tenceresi kaynamayan milyonlarca ailedir. Bu ülkede tüm vatandaşların insanca onurlu bir şekilde yaşama hakkı vardır. Daha demokratik yaşanılır bir Türkiye için mücadeleye devam diyoruz. Yaşasın örgütlü mücadelemiz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL