Bölgeden Güncel Manşet

EMITT Fuarı rekor katılıma sahne oldu

EMITT Fuarı rekor katılıma sahne oldu

  

2013 EMITT Fuarı’ndan  çıta yükselten ziyaretçi rekoru

 

2013 EMITT Fuarı, Türkiye ve dünyadan 58.920 turizm profesyoneli ile 72.080 tatilci olmak üzere toplam 131.000 ziyaretçiyle yeni bir rekora imza attı. Ekin Fuar Direktörü Hacer Aydın, katılımcı ve ziyaretçi oranları itibariyle EMITT’in dünyadaki

ilk beş büyük turizm fuarı içindeki konumunun önümüzdeki yıllarda ilk üçe doğru evrilmeye başlayacağını belirtti.

 

24-27 Ocak 2013 tarihleri arasında TÜYAP’ta 17. kez düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, her yıl kırdığı katılımcı rekoruna bu yıl bir yenisini daha ekledi. 67 ülke, yüzlerce turizm beldesi, 10 ülkenin turizm bakanı,  42 ülkenin turizm bakanlığı temsilcilerinin katılımıyla başlayan, 4.500 kurum ve kuruluşun katılımıyla dünya turizm festivali havasında geçen 2013 EMITT Fuarı, Türkiye ve dünyadan 58.920 turizm profesyoneli ile 72.080 tatilci olmak üzere toplam 131.000 ziyaretçiyle yeni bir katılım rekoruna da imza attı.

 

Yeni hedef ilk üç

EMITT‘in gerek kurumsal katılım gerekse ziyaretçi sayısı itibariyle 2013’te de yeni bir rekor kırmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Ekin Fuar Direktörü Hacer Aydın, halihazırda dünyanın ilk beş büyük turizm fuarı arasında yer alan EMITT‘in çıta yükselttiğini ve önümüzdeki yıllardan itibaren ilk üçü hedeflediğinin altını çizdi. Bir dünya turizm festivali havasında geçen EMITT‘e katılan beldelerin turizmde önemli mesafeler kaydettiğini dile getiren Aydın, bu yıl fuarda yer alan katılımcıların önemli anlaşmalar gerçekleştirdiğini, katılımcı kurum ve kuruluşlardan bu yönde olumlu geri dönüşler aldıklarına vurgu yaptı.

 

Geniş sponsor desteği

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘nin kurumsal sponsorluğunu, Kültür A.Ş.‘nin tanıtım sponsorluğunu üstlendiği 2013 EMITT Fuarı‘nın resmi hava yolu sponsoru THY, profesyonel ziyaretçi sponsorları tatilsepeti.com ile Karnak Holidays, VIP salon sponsoru BBC World News oldu. Arjantin ise konuk ülke ve ana sponsor olarak 2013 EMITT Fuarı‘na büyük katkılar sağladı.

 

Bu yıl yeni bir katılım rekoru kırması beklenen 2013 EMITT Fuarı‘nın gala kokteyli T.C Kültür Turizm Bakanlığı ana sponsorluğu ve Aşkın Koç Production Holiday Medya, İda ConsultingSan Bilgisayar ve Besa Müzikkatkılarıyla gerçekleştirildi. Fuarın taşıma sponsorluğunu Ergüntur ile Türkkan Turizm ve Taşımacılık üstlenirken, tanıtıma tatilcity.com, teknik düzenlemeye Boer Elektronik, hosted buyer organizasyona Tuareg Tours ve katılımcı desteğiyle KOSGEB fuara destek veren kuruluşlar arasında yer aldı.

 

 

EMITT Fuarı: EMITT Fuarı ilk kez 1997 yılında İstanbul’da TÜYAP Tepebaşı Fuar Merkezi’nde Voyager – Uluslararası Turizm ve Tatil Fuarı adıyla gerçekleştirildi. 1998 yılında Voyager adıyla gerçekleştirilen fuar üçüncü yılına girerken hızla büyüdü ve 1999’da TÜYAP Beylikdüzü’ne taşınarak 4 salonda 7000 metrekarelik bir alanda gerçekleştirildi. Fuar, 1999 yılından bu yana EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı adıyla düzenlenmektedir. Bölge ülkelerinden ve uluslararası turizm camiasından büyük ilgi gören EMITT Fuarı, yalnızca katılan ülke sayısı, kurulan stand ve alan olarak büyümekle kalmadı, Türkiye turizm sektörünün aynası oldu. Birçok ilke imza atan EMITT Fuarı, 15 yıl içinde Avrupa’nın en büyük 5. Turizm Fuarı olmayı başardı. Fuar, önümüzdeki dönemde gerek yurtdışı gerekse yurt içinde farklı projeleri hayata geçirmeyi planlamaktadır. 2009 yılında dünyanın önde gelen fuar kuruluşlarından biri olan ITE Group PLC ile işbirliğine giden Ekin Fuar A.Ş., güçlenerek daha da büyüyen EMITT Fuarı ile hedefleri yolunda kararlılıkla ilerlemeye devam ediyor. www.emittistanbul.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL