Güncel

En Fazla Su Arda Nehri’nde

HABER MERKEZİ- Balkanlar’da yetersiz yağışlar ve aşırı sıcaklar nedeniyle Bulgaristan’da doğup, Türk-Yunan sınırını oluşturarak Saros Körfezi’ne dökülen bölgenin en önemli akarsuyu Meriç Nehri’nin debisi ortaya çıkan düşüş nedeniyle Arda Nehri’nin..

En Fazla Su Arda Nehri’nde

HABER MERKEZİ- Balkanlar’da yetersiz yağışlar ve aşırı sıcaklar nedeniyle Bulgaristan’da doğup, Türk-Yunan sınırını oluşturarak Saros Körfezi’ne dökülen bölgenin en önemli akarsuyu Meriç Nehri’nin debisi ortaya çıkan düşüş nedeniyle Arda Nehri’nin de gerisinde kaldı.

Balkanlar’da yetersiz yağışlar ve aşırı sıcaklar nedeniyle Bulgaristan’da doğup, Türk-Yunan sınırını oluşturarak Saros Körfezi’ne dökülen bölgenin en önemli akarsuyu Meriç Nehri’nin debisi ortaya çıkan düşüş nedeniyle Arda Nehri’nin de gerisinde kaldı.

Türkiye ve Bulgaristan’daki ölçüm istasyonlarındaki verilere göre, 28 Temmuz 2023 saat 08.00’de Meriç Nehri’nin debisi Bulgaristan Harmanlı’da 33, Svilengrad’da 49, Edirne merkez Kirişhane mevkiinde 55 ve  İpsala’da ise 44  metreküp olarak ölçülürken,  Arda Nehri’nin debisi Bulgaristan İvaylovgrad’da 81 metreküp olarak belirlendi. Nehirlerdeki debiler 28 Temmuz 2023 saat 08.00’deki ölçümlere göre şöyle:

ARDA

İvaylovgrad    81

TUNCA

Elhova    6

Suakacağı     8

MERİÇ

Harmanlı     33

Svilengrad    49

Kirişhane    55

İpsala    44

ERGENE

İnanlı    1

Lüleburgaz    5

Yenicegörece    9

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL