Siyaset

Ender Mağden’de Keşan Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı

Ender Mağden’de Keşan Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı

2019 yerel seçimlerinde de CHP’den Keşan Belediye Başkan Aday adayı olan, daha önce CHP Belediye Meclis üyeliği ve Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı da yapan Ender Mağden, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nden Keşan Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Mağden, bugün başvuru öncesi düzenlediği kahvaltılı toplantı ile basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Saat 10.00’da Deniz Lounge’de başlayan kahvaltıda konuşan Ender Mağden, şunları ifade etti:“Bizlerin her koşulda sesi, Keşan’ımızın gözü ve kulağı olan Basın Mensubu Arkadaşlarım ve Keşan Örgütümüzün asıl ve büyük gücü; yalnız bedenleri ile değil, yürekleri ve bilinçleri ile de Cumhuriyet Halk Partili olan yol arkadaşlarım, Cumhuriyetin Aydınlık Yüzlü İnsanlarına selam olsun….

Keşan’da doğmuş,  Keşan’da büyümüş, her Keşanlı gibi Keşan’ı çok seven bir kardeşinizim. Yıllarca Keşan’da Ticaret yaptım. Keşan Ticaret Borsasında yönetim kurulu başkanlığı yaptım., Sivil Toplum Kuruluşlarında, Belediye Meclisinde ve Partimde her zaman sorumlu bir yurttaş olarak hem ilçemiz hem de hemşehrilerimiz için bir çok çalışmanın ve mücadelenin içinde yer aldım. Ancak biliyorum ki Keşanımız için ne yapsak az.. Bölgemizin en önemli kavşak noktası konumunda yer alan ilçemiz ekonomik ve sosyal yönden büyük bir potansiyele sahip.


İşte bizler Keşan’ın geleceğine yön verecek projelerimizle, Keşan’ a dair hedeflerimiz ve umutlarımızla bugün sizlerin huzurunda Keşan Belediye Başkan  Aday Adaylığımızı açıklıyoruz. Bilinmesini isterim ki Keşan Belediye Başkanlığı görevine talip olarak; partimizden aday adayı olan her bir arkadaşım, mesleğinde başarılı, partimizde emeği olan ve her biri Keşan’da bir değer olmuş kişilerdir. Huzurlarınızda her birine başarılar diliyorum. Ender Mağden olarak şunu açık yüreklilikle söyleyebilirim ki bu sürecin sonucu ne olursa olsun partimin yetkili organlarının alacağı  karara saygı duyacağım ve partimin bir neferi olarak her durumda Keşan için, Keşan’da Cumhuriyet Halk Partimizin başarısı için çalışmaya devam edeceğim. Çünkü partililik talebiniz dışında verilen görevleri de yerine getirmektir. Biz bugün adaylık yolundaki ilk adımımızı  bu anlayışla atıyoruz. Çünkü inanıyoruz ki ayrışa ayrışa değil birleşe birleşe kazanacağız. Amacım eleştirmek değildir, kavga etmek hiç değildir. Ben daha iyi çalışırım, ben daha heyecanlıyım, ben daha iyisini yapabilirim inancını taşıdığım için aday adayı oluyorum. Kimse ama hiç kimse, hele hele Cumhuriyet Halk Partisi üyesi hiç kimse siyaset yapacağım diye, birbirini kırarak, karalayarak, kavga ederek siyaset yapma anlayışına sahip olmamalıdır. Kişiler  fikirleriyle, projeleriyle ve yürekleriyle siyaset arenasına çıkmalıdırlar.


Belediye Meclis Üyeliğim ve Keşan Ticaret  Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığım  süresince Keşan’ın bütün sorunlarına vakıf olduğuma inanıyorum. Bu sorunların çözümünde gerekli mücadeleyi meclis ve komisyon çalışmalarında da her daim verdim. Keşan’ın modern bir kent kimliği kazanması adına birleştirici ve geliştirici fikirlerle, projelerle yola çıkıyoruz.
Bizler doğal zenginliklerin farkında ve bilincinde olan bir yönetim olacağız. Önce insan diyerek doğa ve çevreyi önemseyen ve buralara sahip çıkan bir belediyecilik anlayışıyla hareket edeceğiz.
Gerek Keşan Merkezimizde, gerek sahillerimizde ne yapmak istersek muhtarımızla konuşmadan, sivil toplum örgütleriyle görüşmeden, orada yaşayan insanlarımıza danışmadan her hangi bir çalışma yapmayacağız. Ben yaptım oldu mantığını kabul etmemiz mümkün değildir. Keşan’a ne yapacaksak hep birlikte karar vereceğiz. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Çünkü birilerini ötekileştirmeye başladığınızda asıl siz öteki olmaya mahkum olursunuz.
Hemşehrilerimizin istemediği hiç bir işi yapmayacağız. Çünkü biz gücümüzü bulunduğumuz koltuktan değil, yaptığımız işlerden ve hemşehrilerimizden alacağız.
Bu amaçla halka hesap verme konusunda Türkiye’de örnek olacağız. Her yıl belediyemizin gelir ve gider hesaplarını kocaman bir pankarta yazıp, belediyenin önüne asacağız.
Belediyenin kapılarını sonuna kadar halkımıza açacağız, örgütün işine karışmadan, örgütümüzle kol kola olacağız, çatışarak değil herkesle konuşarak, herkesle çalışarak, Keşanımızı hak ettiği konumuna getireceğiz. Sorun konuşan değil, çözüm üreten, sevgi ve paylaşım odaklı, güler yüzlü belediyecilik anlayışını hayata geçireceğiz.
Şahsım adına Koltukta oturan değil her daim sahada olan bir başkan olacağımı söylemek istiyorum. Keşanlılar için güzel bir yaşam düşlüyoruz. Bunun için tüm Cumhuriyet Halk Partililer yine omuz omuza yürüyeceğiz. Hiç kimsenin şüphesi olmasın.
Çok sesli şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışı belirleyeceğiz. Gençlerimizin kadınlarımızın önüne kurulan korku duvarını yıkıp geçeceğiz.
Sevgili dostlar ben inanıyorum “Keşanı birlikte yöneteceğiz, birlikte büyüteceğiz.”  Seçime kadar vaad değil son günümüze kadar vatandaşa hizmet edeceğiz. Projemiz, ekibimiz ve bu şehir için çarpan gönlümüzle bu yolda kararlıklıkla yürüyeceğiz.
Daha güzel, insanları daha mutlu bir Keşan’ı hep birlikte inşa edeceğiz.

SEVGİLİ DOSTLARIM;

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘’dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar. Yorulmamak üzere çıktığım bu yolda , siz değerli arkadaşlarım , siz değerli Cumhuriyet sevdalıları ile CHP bayrağını tekrar Keşan Belediyesinde dalgalandıracağız.

Kahvaltının ardından CHP Keşan İlçe Başkanlığı’na giden Mağden burada CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır’a başvuru dosyasını temsil etti.

Çakır, hayırlı uğurlu olması dilekleri ile başvusunu teslim aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL