Kültür Sanat

Enez Cumhuriyet İlkokulu’nda “Mili Kültür” Sergisi açıldı…

Enez Cumhuriyet İlkokulu’nda “Mili Kültür” Sergisi açıldı…

Enez Cumhuriyet İlkokulu Sınıf Öğretmeni Ayşe GÜNEY ve 4/B sınıfı öğrencileri milli kültürümüzü yaşatalım etkinliği altında “Milli Kültür” isimli bir sergi düzenlediler.

20161117_133645Öğrenciler ve misafirler geçmişte kullanılan mutfak eşyaları, kıyafetler, ev eşyaları ve paraları daha yakından tanıma fırsatı buldular. Öğretmen, Öğrenci ve Veli işbiliği ile birlikte hazırlanan sergi veli ve öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Serginin açılışı Enez İlçe Milli Eğitim Müdürü  Vedat UZUN tarafından yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri ve Halk Eğitim Müdürümüz sergiye büyük ilgi gösterdiler.

“KÜLTÜR MİRASI“

Serginin gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak ve çocuklarımızı bu konuda bilinçlendirmek amacıyla düzenlendiğini söyleyen Sınıf Öğretmeni Ayşe GÜNEY, “Millet olarak çok önemli bir kültür birikimine sahibiz. Gerek gelenek ve görenekler gerekse tarihi eserler açısından oldukça zengin bir ülkeyiz. Her ne kadar kültür mirasımıza çok iyi sahip çıkamıyor olsak da bu durum bazı kurallara dikkat edilerek değiştirilebilir, gelecekte daha bilinçli ve kültür mirasına sahip çıkan bireyler yetişmesini sağlayabiliriz” dedi.

“MİLLİ KÜLTÜRÜMÜZ YOK OLUYOR”

Milli Kültürün yok olduğuna dikkat çeken Okul Müdürü Mine Yeşim SAYLAK, milli kültürünü koruyamayan, bunu topluma aktaramayan milletlerin yabancı kültürlerin etkisiyle yok olacağını belirterek, “Milli Kültürel değerlerimize sahip çıkmanın en iyi yolu gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak ve çocuklarımızı bu konuda bilinçlendirmektir” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL