HESABIM
Üye Ol

ENEZ MEKTUBU

     Ulaş  DEMİRAY  ulasdemiray@gmail.com     CHP BATMAZ DA, BİTMEZ DE…     24 Haziran’dan bu yana neredeyse 2 ay geçti.. CHP içerisinde yaratılan fırtınadan hala parsa toplamayı bekleyenler var.. “Muharrem İnce gelecek, koltukları bize verecek” hesabında olanlar kendilerine göre Demokrasi nutukları atmaya devam ediyorlar. Yani delege 600 e yakın imza vermekle iradesini belli...

Yazar: Ulaş Demiray - Yazının Tarihi: 11 Ağustos 2018 - Okunma Sayısı:658 defa okundu.

     Ulaş  DEMİRAY 

ulasdemiray@gmail.com

 

 

CHP BATMAZ DA, BİTMEZ DE…

 

 

24 Haziran’dan bu yana neredeyse 2 ay geçti.. CHP içerisinde yaratılan fırtınadan hala parsa toplamayı bekleyenler var.. “Muharrem İnce gelecek, koltukları bize verecek” hesabında olanlar kendilerine göre Demokrasi nutukları atmaya devam ediyorlar. Yani delege 600 e yakın imza vermekle iradesini belli etmişmiş, kurultay istiyormuş. İyi ama 700 e yakın delege de iradesini imza vermeyerek belli etmedi mi? Zaten İNCE’ye son Kurultay’da  verilen 500 e yakın oy yok mu? 100 civarında FIRILDAK delege mi CHP li delegenin iradesini belirleyecek  ? Geçiniz..

***

Şimdi evdeki hesap çarşıya uymadı ya… Acısını dindiremeyenler yerel seçimlerde CHP nin baraj altında bile kalabileceğini iddia ederek felaket senaryoları yazmaya devam ediyorlar. Yani CHP ye oy vermeyen seçmen “Muharrem olmadı “ diyerek AKP ye oy verecekse, ya da  AKP nin 7 TL ye tırmanan dolar fiyatını, ekonomi rezaletini KILIÇDAROĞLU’ndan bilmeye ve göstermeye  devam edeceklerse yaptıkları işin bir iHANET ORTAKLIĞI olduğunu artık anlamalıdırlar.. Demokratik bir süreç yaşanmış ve bitmiştir. 700-800 imza bekleyenler bu işi hiç bilmediklerini kanıtlamışlardır.. CHP de bir delege sistemi vardır.. Bu sistemde 700 e kadar saymasını bilemeyenler hadlerini bilmelidirler.. Ben bile bu sütunlarda 24 Haziran sonrası “Karşınızdakilerin elleri armut toplamıyor” diye yazmadım mı?

***

Sonuç ne olmuştur.. ?

  1. Muharrem İNCE’nin genel başkanlık ve Cumhurbaşkanlığı  hayalleri artık rafa kalkmıştır.. Çünkü İNCE acul davranmış ve çevresindeki koltuk sevdalılısı BEYİN (!) takımının gazına gelerek kendi topuğuna kurşun sıkmıştır. Böylelikle 2 nci BAYKAL VAKKASI sonlanmıştır. Halbuki bir süre daha KILIÇDAROĞLU ile dayanışma içinde olması ona pek çok fırsat kapısını açacakken O artık maalesef siyasi bir meftadır..
  2. Bu süreçte, daha bir yıl önce ADALET YÜRÜYÜŞÜ’nün ardından yer göğe koyamadığımız KILIÇDAROĞLU’nun  da artık son kullanma tarihi gösterilen utanmazca saldırılarla sona erdirilmiştir.. Yerel seçimlerde ağzı ile kuş tutsa yine de topuğundan vurulmuş bir “Tanrı AŞİL” dir.
  3. CHP batacak diyenler yanılırlar. Bu parti Deniz Baykal zamanında batmamışsa batmaz..
  4. Kaldı ki Yerel seçimlerde CHP umulmadık bir başarı şansına sahiptir.. Yeter ki adaylarını partinin ölçütlerine göre değil yerel ölçütler ve seçmenin tercihlerine göre belirlemeyi bilebilsin. “Bizim adamımız” yerine tüm namuslu kesimleri kapsayacak, işin ehli ve Başkanları denetleyebilecek kadrolarla ortaya çıksın.. Yeter ki bu “Muharrem sevdalıları“ da artık sesini kessin.. Bu 2 ayın kaybının faturası ne yazık ki bu “Muharrem Muhibleri” ne aittir.

 

***

Gereksiz ve üzücü bir atışma ve tartışma süreci yaşansa da bu sürecin çok önemli bazı sonuçları da olmuştur.. CHP nin hızla “Bir Lider partisi” değil, “Sosyal demokrat bir KADRO partisi” olmasının gerekliliği, buna göre demokratik bir tüzük ihtiyacı; artık her kesim tarafından, çok da nazik bir dille olmasa da yeterince tartışılmıştır.. Bu Yerel seçim sonrası yeni bir seçime kadar var olan 4-5 yıl, iyi değerlendirilmelidir. Yerel seçimin hemen ardından gerekirse günlerce sürecek bir Tüzük kurultayı ve ardından da delegelerden başlayarak bu tüzüğe göre şekillenecek yeni bir yapılanma herkesin beklentisidir. Olması gereken de budur..

REKLAM

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı