Güncel Siyaset

Enez sahil sakinleri yerel seçimlerde güç birliği oluşturuyor

ENEZ SAHİL SAKİNLERİ YEREL SEÇİMLER İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ OLUŞTURUYOR ERDOĞAN DEMİR- Yaklaşan yerel seçimlerde siyasi partilerde hareketlilik hız kazanırken Enez sahil Sakinleri de bir “Güç Birliği” oluşturma çalışmaları başlatıldı.. 13..

Enez sahil sakinleri yerel seçimlerde güç birliği oluşturuyor

ENEZ SAHİL SAKİNLERİ YEREL SEÇİMLER İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ OLUŞTURUYOR

ERDOĞAN DEMİR- Yaklaşan yerel seçimlerde siyasi partilerde hareketlilik hız kazanırken Enez sahil Sakinleri de bir “Güç Birliği” oluşturma çalışmaları başlatıldı.. 13 Eylül tarihinde Sahil Bölgesinde CEREN CAFE’de bir sohbet toplantısı için bir araya gelen Sahil Sakinleri ve Enez’den bir grup Sahil’in sorunlarını ve bu sorunlara Enez Yerel yönetimlerinin ilgisizliğini dile getirdiler. “Sorunların çözülmesi şöyle dursun; iletecekleri bir muhatap bile bulamamaktan” yakındılar.

Büyük ilgi gören Toplantıyı yöneten Ulaş Demiray “Enez’de yerel siyasetin oluşmasında kürt-muhacır-roman formülünün yılardır geçerli olduğunu, sahil sakinlerinin örgütlenmesi ve siyasete ağırlığını koymasının istenmediğini ve hiç dikkate alınmadığını, o nedenle Enez’de TOPAL ÖRDEK siyasetine razı gelindiğini” hatırlatarak “Bunun çaresi; parti farkı gözetmeksizin sahilde ikamet eden kesimden ve Enez Merkez’den en az 500 kişinin birlikte hareket etme iradesini sağlamaktır. Sahilden en az iki kişinin Belediye Meclisi’ne girmesini, hangi başkan adayının destekleneceğine birlikte karar vererek Başkan adaylarının hep birlikte belirlenmesini gerçekleştirmektir” dedi

Konuşmalar ve dile getirilen şikayet ve dileklerden sonra yapılan basit oylama ve oy birliği ile en kısa zamanda bu birlikteliği sağlayacak bir Derneğin kurulması, sahilin ayrı bir muhtarlık olması için imza kampanyası açılması ve Sitelerden ve site başkanlarından oluşan bir Platform oluşturulması kararları alındı.

Toplantı önümüzdeki günlerde, Kurucular Kurulu belirlenip hazırlanacak ve mülki amirliğe sunulacak olan Dernek Tüzüğü’nü tanıtmak ve üye kadına başlamak üzere tekrarlanacak ve sürdürülecek..

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL