HESABIM
Üye Ol

Enez’de 30 Ağustos Coşkusu

Enez’de 30 Ağustos Coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramının 97. Yıl Dönümü, Enez’de coşkuyla kutlandı. Bayram töreni, 11.45’te, Atatürk Anıtının önüne çelenk konulmasıyla başladı. İlçe Kaymakam Vekili Enis Aslantatar(İpsala Kaymakamı) ve Enez Belediye Başkanını Özkan Günenç tarafından Atatürk Anıtının önüne çelenk konulmasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması yer aldı. İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Zülfikar Orçan, Günün Anlam ve...

Haberin Tarihi: 2 Eylül 2019 - Okunma Sayısı:263 defa okundu.

30 Ağustos Zafer Bayramının 97. Yıl Dönümü, Enez’de coşkuyla kutlandı.

Bayram töreni, 11.45’te, Atatürk Anıtının önüne çelenk konulmasıyla başladı. İlçe Kaymakam Vekili Enis Aslantatar(İpsala Kaymakamı) ve Enez Belediye Başkanını Özkan Günenç tarafından Atatürk Anıtının önüne çelenk konulmasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması yer aldı. İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Zülfikar Orçan, Günün Anlam ve Önemini belirten konuşmasını yaptı. Tören, İlçe Jandarma Komutanlığında görevli J.Ast.Çvş Serkan Kocamaz ve J.uzm. Onb. Ersin Yüce ve tarafından Günün Anlam ve Önemini belirten şiirlerin okunmasıyla devam etti. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenin ardından, İlçe Kaymakamı Enis Aslantatar ve Belediye Başkanı Özkan Günenç, İlçe Kaymakamlığında, askeri ve mülki erkanın tebriklerini kabul ettiler.

Kutlamalar, akşam Gençlik Parkında düzenlenen sinevizyon gösterimi ve Kale Caddesinde düzenlenen ve halkın yoğun katılımıyla gerçekleşen görkemli fener alayı ile son buldu. Gecenin sonunda, Yazar Sezen ÖZOL(Cumhuriyet ve Hukuk Devrimi, Debboy Önünde Diken,Çanakkale Askerine Rütbe Gerekmez, Eski Hayaller Alırım, Anjelik ve Feride, Ufkun Bittiği Yer kitaplarının yazarı) ve Ersin Şenerler(Zaman geçtikçe ve Yine bir gün Eylülde kitaplarının yazarı) kitaplarını imzaladı.

Başkan Özkan Günenç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile bayrama olan yoğun ilgi ve katılım sebebiyle tüm Enez halkına teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı