Güncel

Enez’e İlk Defa Bayan Kaymakam Atandı…

Enez’e İlk Defa Bayan Kaymakam Atandı…

Enez’de bu yıl bir ilk daha yaşanıyor. Enez’e yeni atanan Elif Canan Tuncer Ersöz. Bayan ve aynı zamanda bundan önceki görev yeri Mardin’in Yeşilli ilçesine atandığında Türkiye’nin en genç kaymakamı olarak biliniyor.

elif_canan-copy-870x420 Elif Canan Tuncer Ersöz; 1980 yılında İstanbul’da doğdu.2002 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2005 yılında İçişleri Bakanlığı bünyesinde kaymakam vekilliği yaptıktan sonra yurt dışı stajı çerçevesinde gönderildiği İngiltere’de Exeter Üniversitesi Avrupa Yönetim Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı.2010-2012 yılları arasında Çankırı ili Yapraklı ilçesinde ve 2012-2014 yılları arasında da Iğdır ili Karakoyunlu Kaymakamlığı görevinde bulundu. 29 Eylül 2014 tarihinde Mardin iline bağlı Yeşilli İlçesine Kaymakam olarak atandı.  Tuncer Ersöz Evli ve 2 çocuk annesidir.

Mardin’in Yeşilli ilçesinde Kadınlara yönelik şiddet, işsizliğe çözüm amaçlı kurslar, istihdam ve benzeri birçok konuda imza attığı başarılı projeleriyle ‘’ projeden projeye koşan kaymakam’’olarak tanınan Elif Canan Tuncer Ersöz aynı zamanda halkıyla barışık, sürekli iç içe bir olarak biliniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL