Güncel Okuma Sayısı: 17

ENEZ’Lİ KADINLAR MARDİN’E ÇIKARTMA YAPACAK

Enez’de Aile ve Sosyal Yardımlaşma Bakanlığı ve Enez kaymakamlığı öncülüğünde açılan ve sürdürülen ve ADEM adı verilen kurslara katılan Enezli kadınlar Mardin’e çıkartma yapacak. Enez’de kaymakam Elif Canan’ın çok özel..

ENEZ’Lİ KADINLAR MARDİN’E ÇIKARTMA YAPACAK

Enez’de Aile ve Sosyal Yardımlaşma Bakanlığı ve Enez kaymakamlığı öncülüğünde açılan ve sürdürülen ve ADEM adı verilen kurslara katılan Enezli kadınlar Mardin’e çıkartma yapacak. Enez’de kaymakam Elif Canan’ın çok özel ilgisi ve çalışmaları ile oluşturulan ADEM’in kursiyerleri yaklaşık 1 yıldır burada eğitim görüyor.

Alınan bilgiye göre burada kurs gören 25 kadın kursiyer ve öğreticiler, hem gezi hem de Mardin’deki ADEM çalışmalarını izlemek üzere Mardin’e gidecek.. Kaymakam Elif Canan TUNCER’ın önderliğindeki gezi 14 -18 kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve Mardin merkez ve ilçelerini kapsayacak.

Uçakla yapılacak olan gidiş geliş Mardin valiliğinin de desteği ile gerçekleşecek.. Kursiyerlerden Gülhan Bereceli bu gezinin hem bölgeyi, hem de yöre halkını tanımanın yanında, özellikle GURME kültürü açısından da yararlı olacağını belirterek “Sayın Kaymakam Hanımefendi’nin bu girişimi Enez için büyük bir atılımdır. Kendi imkanlarımızla o bölgeleri görmek, yaşamak kolay bir şey değil. Umarım çok yararlı olur ve gördüklerimizi Enez’de  uygulayarak yeni güzellikler oluştururuz..” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL