TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 302.735
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 52.676
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 248
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 32.539
Bölgeden Okuma Sayısı: 1.551

Engin Çoğal “Özgürlük ve bağımsızlığımızın destanı Çanakkale Zaferi!”

      Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu 3. Dönem Genel Özlük Hukuk Tis Sekreteri Engin Çoğal, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Çoğal‘ın açıklaması şöyle;..

Engin Çoğal “Özgürlük ve bağımsızlığımızın destanı Çanakkale Zaferi!”
      Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu 3. Dönem Genel Özlük Hukuk Tis Sekreteri Engin Çoğal, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.
Çoğal‘ın açıklaması şöyle;
“18 Mart 1915 Çanakkale Zaferimiz, ruhu ve kahramanlıkları ile tarihe altın harflerle yazılmıştır. Çanakkale’de 106 yıl önce, tüm olumsuzluklara, imkansızlıklara, zorluklara rağmen emperyalist güçlere karşı büyük bir destan yazılmıştır. 
 Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, emperyalizme karşı kazanılan Çanakkale Zaferi,  sıradan bir savaş ve kolayca kazanılmış bir zafer değildir. Yüzyılımızın en büyük, en kanlı savaşlarından biridir. 
 Çanakkale Zaferi aynı zamanda ülkemizin özgürlüğünün ve bağımsızlığının  destanı, tüm mazlum halkların emperyalizme karşı ilk zaferidir.
Bu savaşta, ulusal onurlarını her şeyin üstünde tutan; Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla,Lazıyla, Çerkeziyle, Alevisiyle, Sünnisiyle; yiğit, inanmış,mazlum halkımız, Çanakkale Savaşı’nda yüz binlerce şehit verdi ama yine de düşmana geçit vermedi. Çanakkale Savaşları dünyanın kaderini değiştirdiği gibi, yeni bir Türk Kurtuluş Savaşı’nın doğmasına neden oldu.
 
“Çanakkale Geçilmez” diyen Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yüce milletimiz, 106.yıl önce olduğu gibi bugün de yarın da vatanına, geleceğine ve bağımsızlığına sahip çıkma azim ve kararlılığını her daim gösterecektir. Kaynağını Çanakkale Zaferi’nden alan Cumhuriyetimiz, sonsuza kadar yaşayacaktır.Türk  halkı Çanakkale ruhuyla el ele, omuz omuza mücadele edecek, Ulusal birliğini koruyup, demokratik, laik hukuk  devletine sahip çıkacaktır.       
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümünde ,başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın  dört bir yanından gelerek Çanakkale’de, işgal kuvvetlerini yenilgiye uğratan  fedakâr ecdadımızı, vatan, millet ve bayrak uğrunda canlarını feda eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”
 
        

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL