Güncel Manşet

Erasmus ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi

Erasmus ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi

“ERASMUS + 2014 -2020″ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

20.02.2014 Perşembe günü saat 14.00’da Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda “Erasmus + 2014 -2020″ bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

DSC_1691

Toplantıya, Edirne Vali Yardımcısı Sayın Dr. Ayhan Özkan, Keşan Kaymakamı Sayın Bekir Dınkırcı, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Mustafa Helvacıoğlu,  İlçemiz Kamu kurum ve kuruluşların proje temsilcileri ve davetliler katıldı.

DSC_1693

Toplantıda, Keşan Kaymakamı Sayın Bekir Dınkırcı ve Edirne Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan birer konuşma yaptılar.

 

Sayın Bekir Dınkırcı yaptığı konuşmada,” Eğer bir takım yerlerde kaynak bulmak istiyorsak, proje tabanlı çalışmak ve analitik düşünmek zorundayız. Bunun için bölgenin sahip olduğu tarım, hayvancılık ve turizm dinamikleri başta olmak üzere ilçemiz adına ne kadar fazla proje üretebiliriz? Bu algıyı yerindelik itibariyle arttırmak zorundayız.

 

Keşan’ımız gelişiyor ve güzelleşiyor. Değişimi ve dönüşümü yakalayabilmek adına AB, Trakya Kalkınma Ajansı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Projeleri başta olmak üzere değişik kaynaklarda fonlar var.

DSC_1716

Kendi okulumuz ve kurumumuz bazında proje tabanlı bu tür çalışmalara hız verelim.  İlçemiz adına proje üreten arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.  Yapılacak olan plan, program ve projeler bölgenin gelişimini ve dinamiklerini çok daha aktif hale getirecektir.” Şeklinde konuştu.

DSC_1708

Edirne Vali Yardımcısı Sayın Dr. Ayhan Özkan, katılımcılara program hakkında bilgiler verdi.

DSC_1712

Daha sonra sırasıyla Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinatörü M. Başar Şen tarafından bu zamana kadar yapılan ve devam projeler hakkında sunum yapıldı. Edirne Valiliği ABEM Program Sorumlusu Yalçın Yıldırım da programı anlatan bir sunum yaptı. Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge Proje Görevlisi Volkan Selvi, başvuru koşulları ve başvuru formunun nasıl doldurulacağını anlattı.

DSC_1719

Katılımcılardan gelen soruların cevaplanması ile toplantı sona erdi.

DSC_1723

Ayrıntılı bilgi için http://www.ua.gov.tr/ adresi ziyaret edilebilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL