TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 362.213
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 28.465
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 198
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 29.160
Siyaset

Erdem Bircan, Memleket Partisi Parti Meclisi’ne seçildi

Memleket Partisi Keşan İlçe Başkanı Salih Kirezci, yaptığı yazılı açıklama ile 18 Eylül 2021 Cumartesi günü yapılan ve Muharrem İnce‘nin tek aday olarak girdiği ve Genel Başkan seçildiği Memleket Partisi..

Erdem Bircan, Memleket Partisi Parti Meclisi’ne seçildi

Memleket Partisi Keşan İlçe Başkanı Salih Kirezci, yaptığı yazılı açıklama ile 18 Eylül 2021 Cumartesi günü yapılan ve Muharrem İnce‘nin tek aday olarak girdiği ve Genel Başkan seçildiği Memleket Partisi 1.Olağan Genel Kurulu’nu değerlendirdi.

Kirezci‘nin açıklaması şöyle; “Partimizin ilk olağan kurultayı 18 Eylül 2021 Cumartesi günü gerçekleşti. Coşkulu bir kalabalığın katıldığı kongremiz Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin açılış konuşmasıyla başladı. Birçok siyasi parti temsilcisinin de katıldığı kongremize basının da ilgisi bizleri memnun etti. Ancak özellikle genel merkezimiz ve genel başkanımızın Trakya Bölgesi’ne Edirne’miz ve ilçelerimize yakın duruşu, bölgemizin potansiyel sorunlarına ve bizlere yaklaşımı Trakya’nın ve Edirne bölgesinin bugüne kadar siyasi çevrelerde teslim edilmeyen hakkının ve kısıtlı temsil yetkisinin bundan sonraki dönemlerde partimiz tarafından daha ön planlarda olacağının göstergesidir. Gerek Tekirdağ İl Başkanımız Bora Küçükçeti’nin divan kurulunda olması, gerek Edirne İl Başkanımız Oktay Bozkurt’un genel başkan ve genel merkez çevrelerinde gördüğü ilgi ve yine biz ilçe başkanları ve tüm örgütlerimize karşı gösterilen yakınlık daha önce mensup olduğumuz siyasi çevrelerde pek de görmediğimiz derecede bizleri memnun etmiştir. Ancak şüphesiz, bizi en çok sevindiren ve gururlandıran konu, partimizin kuruluş aşamasından beri Trakya koordinatörlük görevini üstlenen ve Edirne’mizin de Keşan’ımızın da çok yakından tanıdığı Erdem Bircan’ın yüksek teveccühle parti meclisine girmesi olmuştur. Sevgili Erdem Bircan, yapılan çarşaf liste seçiminde oy kullanan 750 delegeden 572’inin oyunu alarak 11. sırada parti meclisine seçilmiştir. Yani artık Edirne’mizin Keşan’ımızın ve tüm ilçelerimizin sesini, sorunlarını Ankara’da dillendirecek bir temsilcimiz olmuştur. Bu vesile ile tekrardan şahsım ve örgütüm adına kendisini kutluyor ve başarılar diliyorum. Tüm Keşanlılara Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin selamını iletiyorum.”

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL