Güncel Okuma Sayısı: 423

Erdem Güyümgüler’den pandemide Roman toplumu için öneriler

Edirne Roman Dernekleri Federasyon Başkanı Erdem Güyümgüler, Facebook sayfasında bir paylaşım yaparak yaşanan ve hızla artan pandemi süresince Roman toplumuna yapılması gereken destekleri açıkladı. PANDEMİ SÜRESİNDE ROMAN TOPLUMU ÇÖZÜM ÖNERİLERİM..

Erdem Güyümgüler’den pandemide Roman toplumu için öneriler
Edirne Roman Dernekleri Federasyon Başkanı Erdem Güyümgüler, Facebook sayfasında bir paylaşım yaparak yaşanan ve hızla artan pandemi süresince Roman toplumuna yapılması gereken destekleri açıkladı.
PANDEMİ SÜRESİNDE ROMAN TOPLUMU ÇÖZÜM ÖNERİLERİM
1 . Kızılay kurumumuzun kışlık giyecek,kuru gıda,hazır yemek hizmetlerinin Dezavantajlı Vatandaşlarımızın (Roman) Toplumumuzun yaşadığı mahallelerde hizmet vermesi sağlanmalıdır.
2. Milli Eğitim Bakanlığımızın Roman öğrencilerilerimizin yararlanması için yaşadıkları mahalelerimize internet desteği sağlanmalıdır.
3.Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyacı olan Dezavantajlı Vatandaşlarımızın (Roman) Toplumumuza yakacak ve Diğer ihtiyaçlarını karşılamaları adına nakdet ve nakit yardımları yapılmalıdır.
4.Roman Müzisyenlerimizin evlerine ekmek götürememesi sebebi ile roman müzisyen ailelerin mağdur olması sebebi ile Roman Müzisyenlerimize TRT, Ve özel kanallarda ,Kültür ve Turizm Bakanlığımızın aynı zamanda Valiliklerimizin destekledikleri projeler ve yardımlar ile desteklenmelidir.
Email: erdemguyumguler@gmail.com
GSM: 0507 242 10 60

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL