Siyaset

Erdin Bircan, dur durak bilmeden çalışıyor

Erdin Bircan,  dur durak bilmeden çalışıyor

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan, seçim çalışmaları kapsamında örgüt ve milletvekili adayları ile Meriç İlçesi çalışmalarının ardından Uzunköprü Çalı Köyüne de gider Uzunköprü CHP örgütünün seçim çalışmalarına katıldı.

adasarhanlı (1) büyükaltıağaç

CHP Milletvekili adayları Erdin Bircan, Okan Gaytancıoğlu ve Gürkan Güneser, İl Başkanı Oktay Bozkurt ve örgüt ile Meriç İlçesinde seçim çalışmaları yaptı.

huseyin serin kadıdondurma

Sabah erken saatte Meriç pazarında başlayan seçim çalışmalarına Meriç İlçe Başkanı Saim Kaya, İl Genel Meclis Üyeleri, CHP Meriç örgütü katıldı. Pazarda vatandaşın geçim sıkıntısı ve dertlerini dinleyen CHP adayları, emeklilere 2 maaş ikramiye, geliri olmayan ya da düşük olanlara aile sigortası ile 720 lira gelir, asgari ücretin bin 500 lira olması ile refaha kavuşacağının müjdesini verdi. 

meriç merkez meriç pazar

Meriç pazarından esnaf ziyaretlerine geçen CHP adayları, CHP iktidarında esnafın ödediği vergi ve sigorta pirimi kadar faizsiz kredi alacağını anlattı. Meriç’te halk ile de bir araya gelen CHP adayları halkın sorunlarını dinledi, çözüm önerilerini sundu.

meriç subaşı

Meriç İlçe Örgütü ile toplantı da yapan CHP milletvekili adayları 1 Kasım’a kadar seçim çalışmalarını planladı. 

Kadıdondurma Köyünde çeltik üreticileri ile bir araya gelen CHP adayları çeltik alım fiyatlarının açıklanmamasının yarattığı mağduriyeti yerinde gördü. CHP adayları hasatın başlamasına rağmen fiyat açıklanmadığı için malı elinde bekleyen mağdur çiftçiye mazotun CHP iktidarından 1 lira 80 kuruş olacağı müjdesini verdi.

Kadıdondurma Köyünden Subaşı Beldesine geçen CHP’liler burada Hüseyin Serin’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. CHP heyeti Subaşı halkının dertlerini dinledi.

Çeltik nedeniyle mağduriyet yaşayan Adasarhanlı Köyüne de giden CHP adayları çeltikçilerle fikir alışverişinde bulundu.

CHP adayları Büyükaltıağaç Köyü ve Küplü Beldesini de ziyaret ederek, yöre halkının sorunların dinleyerek, CHP’nin programını anlattı.

Meriç ilçesi seçim çalışmalarının bitiminde Uzunköprü’ye geçen CHP Milletvekili ve adayı Erdin Bircan, Uzunköprü İlçe örgütünün seçim çalışmalarına katıldı. Çalı Köyüne giden Bircan, köylülerle bir araya geldi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL