Erdoğan Arıpınar, Dünya Fair Play Konseyi’ne yeniden seçildi.

kesanpostasi
 
  • TMOK Fair Play Komisyonu üyesi Teoman Güray’ın Budapeşte’ye getirdiği TMOK Dünya Fair Play Karikatür sergisi Budapeşte Bilimler Akademisi salonunda açıldı.
 

Budapeşte (24 Saat-Keşan Postası)- CIFP kısa adıyla anılan Dünya Fair Play Kongresi Budapeşte’de toplandı ve gündem çalışmalarından sonra Konseye 4 yeni üye Polonya’dan Halina Zdebska, Senagal’den Leopold Senghor, Lihtenştayn’dan Prenses Nora ve Belçika’dan Philippe Hosiaux kabul edildi. 

rtg_1418Yapılan seçim sonucunda Türkiye’den Erdoğan Arıpınar’da tekrar konsey üyeliğine getirildi. 2017-2020 döneminde görev yapacak konseyin yönetim kuruluda şöyle belirlendi. Başkan Dr. Jeno Kamuti (Macaristan), Başkan Yardımcıları Nikolai Dolgopolov ( Rusya), Maurizio Monego (İtalya), Genel Sekreter Sunil Sapharval (ABD), Muhasip Üye Bert Van der Flier (Hollanda). Gala gecesi Dünya Fair Play ödülleri dağıtıldı.

Arıpınar’ın konuşmaları

Konsey üyesi Erdoğan Arıpınar ilk olarak Genel kurulda TMOK Fair Play Kervanını tanıtan görselli bir konuşma yaptı. Sonra Gala gecesi Rusya’nın gençlerde kazandığı Dünya Fair Play Ödülünü Rusya temsilcisi Dolpolo’va verdi ve davet üzerine Budapeşte’nin Olimpiyat adaylığı hakkında konuştu. Arıpınar, Türkiye olarak Budapeşte’yi tarihi kardeş bir ülke olarak gönülden desteklediğini, ancak Olimpiyata mali yönden de çok dikkatli bakılması gerektiğini belirtti.

TMOK Fair Play Dünya Karikatür Sergisi Budapeşte’de büyük ilgi gördü.

Konseyin özel daveti üzerine TMOK Fair Play Komisyonu üyesi Teoman Güray’ın Budapeşte’ye getirdiği TMOK Dünya Fair Play Karikatür sergisi Budapeşte Bilimler Akademisi salonunda açıldı. Sergi büyük ilgi gördü ve adeta ayakta alkışlandı.

Sergiye başta Macaristan eski Cumhurbaşkanı Olimpiyat Komitesi Başkanı ve IOC üyesi Pal Schmitt ve Singapur IOC temsilcisi Ser Miary NG, Türkiye’nin Macaristan Büyükelçisi Şakir Fakılı, International Olympic Truce Başkan Yardımcısı Dr. Fani-Palli Petralia ve üst düzey yöneticiler katıldılar. Birlikte kurdele kesildi. Hazırlanan Macarca ve İngilizce broşür ve Türkiye Fair Play rozetleri dağıtıldı, kokteyl verildi. Pek çok ülke temsilcisi sergiyi ülkelerine davet ettiler. 

0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Zati Dağlı Hayatını Kaybetti...

AK Parti Eski Keşan Belediye Meclis Üyesi Ercan […]