TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 138.018
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.520
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 7.191
Güncel Okuma Sayısı: 432

Erdoğan Demir, Mumcu ve Aksoy’u andı…

TYBB Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir’den Mumcu ve Aksoy’un Ölüm Yıldönümleri nedeniyle açıklama Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir, Uğur Mumcu’nun ölümünün 28. yılı ve ‘’Adalet ve..

Erdoğan Demir, Mumcu ve Aksoy’u andı…

TYBB Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir’den Mumcu ve Aksoy’un Ölüm Yıldönümleri nedeniyle açıklama

Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir, Uğur Mumcu’nun ölümünün 28. yılı ve ‘’Adalet ve Demokrasi haftası ‘’nedeniyle bir açıklama yaptı.

Demir; Karanlık odakların düşmanı, yürekli gazeteci Uğur Mumcu 28 yıl önce , büyük hukukçu ve siyaset adamı Prof. Dr. Muammer Aksoy’un 29 yıl önce aramızdan ayrıldığını, Mumcu’nun  bir 24 Ocak günü, Aksoy’un  ise bir 31 Ocak günü suikasta uğradığını, onları sevenlerin, örnek alanların isteğiyle, ocak ayının son haftası Adalet ve Demokrasi Haftası olduğunu belirterek,‘’ Mumcu deyince aklımıza en başta demokrasi, Aksoy denince de en başta adalet geliyor. Yolsuzlukların, usulsüzlüklerin, haksızlıkların en büyük düşmanları demokrasi ve adalettir. Onları deşifre edebilecek yapı demokrasi, yaptıklarını ortaya çıkarıp cezalarını verecek sistem de iyi işleyen bir adalettir.

Bu aydınlarımızın ışığında, daha nice Mumcuların, Aksoyların yetiştiği ve her bireyinin tek tek adalete, demokrasiye erişebildiği bir Türkiye tek özlemimiz olmuştur.İki değerli insanın anıları önünde saygıyla eğilirken, Uğur Mumcu’nun çok sevdiği o söz akla gelmeden olmuyor “Kimi ölüler bize ne kadar yakın, kimi yaşayanlar ne kadar da ölü.” Dedi.

 

 

   İLAN DETAYLARINI GÖRMEK İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL