Köşe Yazısı

ERGENE ATATÜRK EVİ MUHTEŞEM ESERLERİ İLE SİZİ BEKLİYOR, MUTLAKA ZİYARET EDİNİZ

ERGENE ATATÜRK EVİ MUHTEŞEM ESERLERİ İLE SİZİ BEKLİYOR, MUTLAKA ZİYARET EDİNİZ
Geçen hafta yurt dışına çıkarken  ziyaret ettiğim  10 Ocak ta açılan  Ergene Atatürk evi eserleri ile  dizaynı ile  tek kelime ile muhteşem ötesi.
Başkan Rasim Yüksel i ve emeği geçenleri  kutluyorum.
Görevli arkadaş  tek tek anlattı. Zaten uzmanlık alanım ,eksiklerini de tamamlayınca dostluğumuz  daha da pekişti. Neler yok ki Çanakkale savaşında  kullanılan muhteşem bayrak , Lozan anlaşmasının orijinali, madalyalar, belgeler fotoğraflar  yüzlerce orijinal ve gününün  eserleri . Aynı gün Çorlu yu da gezdim. Tek kelime ile üzücü. Onu ayrı yazacağım.
Daha önce Naim Süleymanoğlu Salonunu da açan  eser üzerine eser kazandıran Rasim Başkan ve ekibi gerçekten Ergene ye yakışır bir eser  meydana getirmişler. Şimdi herkesin  bu müzeyi ziyaret edip görmesi ve önermesi gerekir. Pazartesi hariç her gün açık olan  ve akşam saat 19.00 a  kadar konukları ağırlayan müzeye giriş ücretsiz.
Bir eser yapmak kolayda onun içini doldurmak ve gerçek ürünleri sergilemek te  büyük özellik.  Civar ilçelerden okulların , tüm Trakya’nın ve hatta İstanbul ve civarındaki  okullarında buraya gelmesini sağlamak gerekir. Bahçe düzenlemesi de yapılmaya başlanmış. Daha iyi olacağına eminim. Türkiye de şu an  Kırklareli, Çorlu ve son olarak da Ergene de olan Atatürk evlerini  bir çok kez ziyaret ettim. Bunlarla ilgili ayrı bir yazı yazacağım.
Tanıtım yapan arkadaşlara dizayn ve organizeyi yapanı sorduğumda Gülçin Mümin Taşdemir hanımefendinin büyük emeği geçtiğini anlattılar. Ben Başta Rasim Yüksel başkan olmak üzere, Gülçin hanım, Trakya Kalkınma ajansı ve tüm emeği geçenleri  kutluyorum. Mutlaka ziyaret edin  bu eşsiz eserleri görünüz diyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL