Güncel Siyaset Okuma Sayısı: 13

Ergene’de AKP Aynı Masalı Anlatmaya Devam Ediyor

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM Genel Kurulunda Tarım ve Orman Bakanlığının 2020 bütçesinin görüşmelerinde Bakan Pakdemirli’ye Ergene Nehrinin ne zaman temizleneceğini sordu. Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Geçen dönemin..

Ergene’de AKP Aynı Masalı Anlatmaya Devam Ediyor

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM Genel Kurulunda Tarım ve Orman Bakanlığının 2020 bütçesinin görüşmelerinde Bakan Pakdemirli’ye Ergene Nehrinin ne zaman temizleneceğini sordu.

Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Geçen dönemin Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, DSİ’nin Ergene Havzası Eylem Planı’na vurgu yaparak, ‘31 Temmuz 2018’de Ergene’de suların yüzde 40’ı, 31 Aralık saat 16.59’da tamamı arıtılacak. Bu arıtmalardan sonra 2021’de Ergene’de canlı hayatı yeniden başlayacak’ demişti. Siz halef-selef olduğunuz Bakanın verdiği sözün arkasında mısınız?” sorusunu yöneltti.

Geçtiğimiz Şubat ayında Tarım ve Orman Bakanının Edirne ziyareti sırasında “DSİ’nin işi olmamasına rağmen belediyelerin arıtmalarını biz yapıyoruz” dediğini hatırlatan Doç. Dr. Gaytancıoğlu “ Bu arıtmaların paralarını Belediyelerimiz, halkımız ödüyor, nehirlerin temiz akması DSİ’nin işi değilse kimin işi” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu’nun sorusuna cevap verirken Belediyelerin parasıyla yapılan arıtma tesislerinidile getirirken, Ergenenin kirliliğinde ana etken olan sanayi atıklarına ve önceki Bakan tarafından verilen 31 Aralık 2019 tarihine değinmemesi dikkatlerden kaçmadı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL