Güncel

Erhan Tabakoğlu, Dr. Sadık Ahmet anma törenine katıldı

ERDOĞAN DEMİR- Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Batı Trakya Türk toplumunun lideri ve Dostluk Eşitlik Barış Partisi (DEB) Kurucu Genel Başkanı Dr. Sadık Ahmet’in vefatının 28. yıl dönümünde..

Erhan Tabakoğlu, Dr. Sadık Ahmet anma törenine katıldı

ERDOĞAN DEMİR- Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Batı Trakya Türk toplumunun lideri ve Dostluk Eşitlik Barış Partisi (DEB) Kurucu Genel Başkanı Dr. Sadık Ahmet’in vefatının 28. yıl dönümünde düzenlenen anma programına katıldı.

Batı Trakya Türk ve Müslüman toplumunun unutulmaz lideri Dr. Sadık Ahmet, vefatının 28. yıl dönümünde, düzenlenen törenle anıldı. Gümülcine’deki Kahveci Mezarlığı’nda kabri başında düzenlenen anma töreninde, Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi. Dr. Sadık Ahmet’i anma töreni, Gümülcine Müftülüğüne bağlı din görevlisi İsmail Karagöz’ün sala ve Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı. Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif’in yaptığı duanın ardından Dr. Sadık Ahmet’in yaşamı boyunca Batı Trakya Türklerinin hakları için verdiği mücadeleyi anlatan konuşmalar yapıldı.

Anma törenine, Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız’ın yanı sıra Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi İmren Nilay Tüfekçi, Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Çağatay Erciyes, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal, Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Ankara Batı Trakya Türk Birliği Derneği Başkanı Ahmet Salihoğlu ve Trakya Üniversitesi Rektörü Erhan Tabakoğlu katıldı.

Merhum Sadık Ahmet’in eşi Işık Ahmet ile oğlu Levent Ahmet ve kızı Funda Ahmet’in yanı sıra Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine seçilmiş müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe seçilmiş müftüsü Mustafa Trampa, azınlık kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda Batı Trakyalı Türk’ün de yer aldığı törende, Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız bir konuşma yaptı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız, burada yaptığı konuşmasına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sadık Ahmet ile ilgili mesajını okuyarak başladı. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi İmren Nilay Tüfekçi ile Işık Ahmet’in konuşma yaptığı anma törenine katılan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, büyük Türk milletinin yiğit evladı Şehit Dr. Sadık Ahmet’i anmak için bir arada bulunduklarını ve Batı Trakya Türklerinin yalnız olmadığını belirterek, şunları söyledi:

Bilinmesini isteriz ki Batı Trakya’daki soydaşlarımız yalnız değildir ve kalmayacaktır. Bu politikalara karşı Türkiye Cumhuriyeti Devleti tüm kurumları ile her zaman soydaşlarımızın yanında ve arkasındadır. Trakya Üniversitesi olarak bizler de Batı Trakya Türk toplumunun her zaman destekçisiyiz, tüm imkânlarımızla soydaşlarımızın yanındayız. Tüm çalışmalarımızda Batı Trakya’daki soydaşlarımızın mücadelesine liderlik eden, Türk toplumunun haklarını kazanması için ömrünü vakfeden Dr. Sadık Ahmet’in manevi mirası bizlere rehber olmaktadır.”

Rektör Tabakoğlu, tören sonrasında Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Ahmet ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile de görüşme gerçekleştirdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL