TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 148.636
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 6.436
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 165
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 8.812
Güncel Okuma Sayısı: 457

ESKİ BÜYÜLÜ GÜNLERİMİZE DUYDUĞUMUZ ÖZLEM

Kocaeli Trakya İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kazım Bayarı, yeni yıl nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklama şöyle; Değerli Hemşehrilerim; Sevinçleri ve üzüntüleriyle bir yılı daha geride bırakıyor, yeni..

ESKİ BÜYÜLÜ GÜNLERİMİZE DUYDUĞUMUZ ÖZLEM

Kocaeli Trakya İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kazım Bayarı, yeni yıl nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle;

Değerli Hemşehrilerim;

Sevinçleri ve üzüntüleriyle bir yılı daha geride bırakıyor, yeni umutlarla yeni bir yıla girmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Eskiden Yılbaşı yaklaşırken eve dönmeden önce Kırtasiyecileri tek tek dolaşır, eşimize, dostumuza ve yakınlarımız ile sevdiklerimize göndereceğimiz; Simli, manzaralı, sevimli hayvanlarla süslenmiş veya müzikli kartpostallara bakar sonra beğendiklerimizi alarak eve dönerdik.

 

Büyük bir özenle her sevdiğimize ayrı ayrı duygularımızı belirten kutlama yazıları yazar, itinayla zarfa koyar ve sevdiklerimize yollardık.Nasıl da mutlu ederdi bizi, o sevimli, masal dünyasını andıran evlerin ve hayvanların yer aldığı kartpostallar içine yazılmış bir iki sevgi sözcüğü. Her şey ne kadar yalın ve içtendi o zamanlar.

 

Şimdi ise tüm bu kutlamalar KOPYALA YAPIŞTIR yoluyla yapılıyor ve binlerce kişiye ulaştırılıyor.Hiç yorulmadan, düşünmeden, iki tıklama ile bu işi kolayca hallediyoruz artık.

Eskisi gibi gönderilecek kartpostalları beğenme, ne yazsam acaba diye düşünmeler, düşünürken de o sevdiğin insanı bir kez daha anmak ve hatırlamak gibi sıcacık sevgi dolu duygular;  İşte bunlar yok artık. Her şey otomatiğe bağlanmış durumda. Teknoloji iyi ama tüm o eski güzel günlerimizinbüyüsü bozuldu.

 

Değerli Hemşehrilerim,

Dünyada ki bütün ülkeleri ve sistemleri etkileyen, bir anda akıl almaz bir pandemiye dönüşerek insanlara zor günler yaşatan Corona-19 virüsü nedeniyle geride bıraktığımız 2020 yılı içerisinde tüm Sivil Toplum Örgütlerinde olduğu gibi Derneğimizdede hiçbir faaliyet ve etkinlik yapılamamıştır.

 

Şüphesiz ki, her yeni yıl umut ve beklentileri de beraberinde getirmektedir. Yeni bir yıl bizlere geçmişin muhasebesini yaparak, elde ettiğimiz birikim ve tecrübeyle ülkemizin ve Derneğimizin kalkınması ve gelişmesi içinüyelerimizin birliği, beraberliği ve sosyal faaliyetleri ile ilgili yapılacak çalışmaları yeniden gözden geçirerek, geleceğe ilişkin yeni planlar yapma konusunda fırsat veriyor.

 

Aynı ilde ve Bölgede yaşayan insanlar olarakbizler, geleceğimizin ümit ettiğimiz gibi olması için üzerimize düşen görevlerimizi birlik, beraberlik içinde yerine getirmemiz gerekir.

Bu nedenle, daha güzel gelecek için hepimizin dünün muhasebe ve mukayesesini en iyi şekilde yaparak, yeni bir şevk ve enerjiyle toplumun tüm kesimleriyle birlikte el ele, gönül gönüle vermesi, daha iyiye ulaşmak için çok çalışması gerekir.  Kocaeli’mizin, Bölgemizin ve Derneğimizin küresel bir vizyon ve Misyon ile uluslararası bir alanda söz sahibi olması, sesini daha gür duyurabilmesi yolunda dostluk,  kardeşlik ve hemşehrilik bağlarımızın güçlenmesi, azim ve gayretlerimizin artırması en büyük ümidimdir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Kocaeli halkı ile hemşehrilerimin ve Yeni yılı karşıladığımız saatlerde görev yapacak tüm asayiş, sağlık, ulaşım, itfaiye ve diğer kamu görevlileri ile basın mensuplarının yeni yıllarını kutlar, sağlıklı günler dilerim.

 

İLANIN DETAYLARI İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL