TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 213.297
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.091
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 63
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.219
Çevre Okuma Sayısı: 160

ESTAB’da Süleyman Gürsel Paçaman güven tazeledi

Edirne Saros Turizm Altyapı Birliği (ESTAB) Meclis Toplantısı 27 Mayıs 2021 Perşembe günü gerçekleştirildi. Saat 15.00’dE Keşan Belediye Meclis Toplantı Salonu’da ESTAB Başkanı Süleyman Gürsel Paçaman başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Keşan..

Edirne Saros Turizm Altyapı Birliği (ESTAB) Meclis Toplantısı 27 Mayıs 2021 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Saat 15.00’dE Keşan Belediye Meclis Toplantı Salonu’da ESTAB Başkanı Süleyman Gürsel Paçaman başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek ile toplam 14 birlik meclis üyesi katıldı.

Toplantının 1.maddesinde birliğin 2021 yılı bütçesi görüşülerek birlik bütçesi 352 bin 706 TL olarak oybirliği ile kabul edildi.

2.maddede yer alan birliğin faaliyet sahası içinde yer alan Turizm Belgesi olan ve Turizm Belgesi olmayan otel, pansiyon ve konaklamala tesislerinden alınacak olan katılım payı bedeli görüşüldü.

Bu maddede söz alan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, pandemi nedeniyle otel işletmelerinin bu süreçten büyük zarar gördüğünü belirterek, zam yapılmamasını önerdi.

Bu teklifin üzerine turizm belgesi olan işletmelerden yatak başına 35 TL ve turizm belgesi olmayan işletmelerden de 20 TL olarak belirlendi.

Bu bedellerin geçen yılki fiyatlar olduğu da Paçaman tarafından meclise açıklandı.

3.madde deki birlik bünyesinde geçici işçi pozisyonunda 1 adet personelin geçici işçi vizesinin onaylanması oybirliği ile kabul edildi.

4.madde de yer alan Birlik Başkanlığı seçimine geçildi.

Başkanlık için tek aday olan Süleyman Gürsel Paçaman, 3 yıl süre için oybirliği ile  ESTAB Başkanlığı’na ikinci kez seçildi.

5.madde de Birlik 1.ve 2.Meclis Başkanlığı seçimi gerçekleştirildi.

Meclis 1.Başkanvekilliğine Olcay Soranve 2.Meclis Başkanvekilliği’ne Abdi Kıyakoğlu  oybirliği ile seçildi.

6.madde de gerçekleştirilen Katip Üye seçiminde de İsmail Aliş ve Sezgin Gündoğdu Asil, Osman Gülcan ve Şebnem Çelik yedek katip üyeliklere oybirliği ile seçildi.

6.madde de yer alan 2020 yılı Denetim Kurulu Raporu Denetim Kurulu Başkanı İsmail Özcan tarafından meclise bilgi amaçlı olarak sunuldu.

7.madde de yer alan Birlik Encümen üyeliklerine de Sezgin Gündoğdu, Osman Gülcan, Orkun İşçimen ve Ethem Toptani oybirliği ile seçildi.

8. madde de yer alan Plan Bütçe Komisyonu üyeliklerine de Volkan Korkmaz, Olcay Soran ve Erdinç Can oybirliği ile seçildi.

9. madde de yer alan Denetim Komisyonu üyeliklerine de İsmail Aliş, Erdoğan Gümülcineli ve Abdi Kıyakoğlu  oybirliği ile seçildi.

10. madde de birliğin 2020 Yılı Kesin hesap cetveli de oybirliği ile kabul edildi.

11. madde de yer lan Birlik Faaliyet Raporu’nun görüşülmesi sırasında Başkan Süleyman Gürsel Paçaman salondan ayrılarak yerini Meclis 1.Başkanvekili’ne bıraktı.

Yapılan görüşmenin ardından Faaliyet Raporu oybirliği ile kabul edildi. Başkan Paçaman, oylamanın ardından yeniden yerini aldı.

12.madde de birliğin Denetim Kurulu Raporu Olcay Soran tarafından meclise bilgi olarak sunuldu.

13. madde de yer alan Birlik Başkanı, Birlik Encümeni ve Birlik Meclis Üyelerine verilecek huzur hakkı da oybirliği ile başkan için toplantı başına 828 TL 093 kuruş, encümen üyelerine 335 TL 572 kuruş ve birlik üyelerine de 248 TL.679 kuruş olarak oy birliği ile kabul edildi.

 

14. madde de birlik çalışanı sözleşmeli personel ve işçilerin toplu sözleşme imzalama yetkisinin birlik başkanına verilmesi de oy birliği kabul edildi.

16.madde de Keşan Belediyesi, Enez Belediyesi, İpsala Belediyesi, İl Özel İdare ile GÜNEKAB  5393 sayılı belediye kanununun diğer kuruluşlarla ilişkiler konulu, 75.maddesinin, a, b, d fıkralarında belirtilmiş hususları kapsayan ve işbirliği detaylarının her iki kurum tarafından planlanacağı, birliğin faaaliyetlerinin Keşan merkez ve mücavir alanlarda daha etkin bir şekilde yürütülmesiiçin protokol hazırlanması ve hazırlanan protokolün imzalanması için birlik başkanına yetki verilmesi  oybirliği ile kabul edildi.

 

Meclis toplantısının 18. ve son maddesindeki Dilek ve Temenniler bölümünde konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da Süleyman Gürsel Paçaman ile yönetim kuruluna  ile yeniden seçilen Paçaman ve tüm komisyonlşara  seçilenlere teşekkür ederek, “Birlik ile birlikte Keşan Belediyesi olarak çalışmaya ve hizmet etmeye devam edeceğiz. Mücavir alanlarımız ve Saros Körfezi’nin sorunlarını el ele çözmek için birlikte çalışacağız” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL