Güncel Manşet

ETTD ‘NEHİRLER’ Projesi Kapsamında Yunanistan’daydı

ETTD  ‘NEHİRLER’ Projesi Kapsamında Yunanistan’daydı

Edirne’yi Tanıtma ve Turizm Derneği (ETTD) ‘İstihdamı yükseltmek ve sürdürülebilinir yerel gelişimi sağlamak için bir fırsat’ ( Nehirler)  adlı Avrupa Birliği Hayatboyu Öğrenme Programı Grundtvig Programı kapsamında yürütülen Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları projesi toplantısı için bu kez Yunanistan’ın kuzeyine gitti.

2-5may_s2014_eddessa_060 2-5may_s2014_eddessa_0691

Yunanistanın Edessa kentinde Proriver projesinin 2. buluşması  olan toplantıda başta proje koordinatörü Portekiz kurum yetkilileri olmak üzere Yunanistan, İtalya, Çek Cumhuriyeti  ve Türkiye’yi proje ortakları kentlerindeki nehirlerle ilgili bilgi verdiler.

2-5may_s2014_eddessa_078

Edirne Turizm ve Tanıtma Derneği  proje irtibat kişisi Doç Dr. Emel Gönenç Güler’de Edirne’deki nehirleri ve  nehir faaliyetlerini içeren bir sunu gerçekleştirdi. Proje kapsamında, Edessa kentinde  uygulamalı olarak nehirlerin kente ve kent halkına getirdikleri avantaj ve dezavantajlar tartışıldı. Projede, nehirlerle ilgili araştırılacak 5 tema belirlenmiş olup, Edirne Turizm ve Tanıtma Derneği’ne “Nehirlerde Spor” faaliyetleriyle ilgili bir çalışma yapılması öngörülmüştür.

Projede Edirne’ye has el sanatları ve turizm  ürünlerinden minyatür  kıspet, mis meyve sabunu,lokum, Edirne Magneti ve mavi boncuk katılımcılara ve ev sahibi kuruma takdim       edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL