Kültür Sanat

Evrensel Müzik Topluluğu’ndan Müzik Ziyafeti

Evrensel Müzik Topluluğu’ndan Müzik Ziyafeti

Kırklareli Belediye Başkanlığı Kültür Etkinlikleri kapsamında,”Bakırköy Belediyesi Evrensel Müzik Topluluğu” Kırklareli Halkı’na unutulmaz bir konser verdi.

_MG_7883 [] _MG_7886 [] _MG_7957 [] _MG_7991 []2007 yılından bu yana seçkin koro elemanları ve profesyonel bir saz ekibiyle konserler veren Evrensel Müzik Topluluğu, Rektörlük Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Şef Fuat Özdener’in yönetiminde, Türk Sanat Müziği’nden sevilen eserler ile başlayan programda, ilerleyen dakikalarda, koro asıl sürprizlerini gösterdi.

İlk olarak Türkçe tango türünde üç şarkı  seslendirilirken, Kırklareli Üniversitesi’nden öğrenciler, tango dansıyla şarkılara eşlik etti. Ardından yabancı dilde aranjman, hareketli iki eserle devam eden programda, ikili düet ve koro elemanlarının kendilerine özgü koreografisi ile şarkılar seslendirilerek seyirciler sıra dışı, keyifli ve samimi bir konsere tanık oldular.

_MG_8005 [] _MG_8039 []

Şef Fuat Özdener ‘ de, programın finalinde bir jest yaparak seyircileri sahneye davet etti ve son parçayı koro ile birlikte seslendirerek seyircilere müzik dolu bir gece yaşattı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL