Güncel Manşet

Faaliyet Tespit Belgeleri Oda Üyelerine Dağıtılıyor

Faaliyet Tespit Belgeleri Oda Üyelerine Dağıtılıyor

    

Oda ve Borsa üyelerinin faaliyet kodlarını ve buna bağlı olarak meslek gruplarını belirlemek amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Türkiye genelindeki tüm üyelere tespit belgeleri dağıtıldı.

     Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Yazıcı konu ile ilgili yaptığı açıklamada, TOBB tarafından belirlenen faaliyet kodlarının üyelere tebliğ edilme işlemlerinin başlatıldığını bildirildi.

     Yazıcı konu ile ilgili şunları söyledi;

     “19.01.2005 tarihli ve 25705 sayılı Resmi gazete’de yayımlanmış bulunan Odalarda/Ticaret Borsalarında Mesleklerin Gruplandırılması hakkında Yönetmeliklerin 03.06.2012 tarihli ve 29312 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan değişik Geçici 3 üncü maddeleri uyarınca, birliğe bağlı oda/borsa üyelerinin faaliyet kodlarını ve buna bağlı olarak meslek gruplarını belirleme görevi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine verilmiştir. Bu çerçevede TOBB tarafından belirlenen faaliyet kodlarının üyelere tebliğ edilme işlemlerine başlanılmıştır.”

     Cemal Yazıcı, Keşan TSO üyelerinin kendilerine tebliğ edilen faaliyet kodlarında herhangi bir hata var ise yapacakları itirazlarda şunları yapmaları gerektiğini söyledi;

     “Odamızdan veya Birliğimizin http://www.tobb.org.tr/faaliyet web adresinden temin edilerek doldurulacak “Faaliyet Kodu İtiraz Başvuru Formu” ile itiraz yapılacaktır. Bu form doldurulmadan veya bu formdaki bilgileri içermeyen itirazlar kabul edilmeyecektir. İtirazın, faaliyet kodunun üyeye tebliğinden itibaren on günlük süre içinde Birliğin evrak kaydına girmesi zorunludur. Bu süreyi aştıktan sonra posta ile veya şahsen Birliğimize ulaştırılan itirazlar kabul edilmeyecektir.

     Faksla ve e-posta ile gelen itirazlar işleme konulmayacaktır. İadeli taahhütlü posta ile yapılan itirazlarda, itiraz süresinin hesabında postaya verilme tarihi esas alınacaktır. İtirazlarda, ekte sunulan /web sitesinde yer alan formun ekine; İtiraz Başvuru Formunu imzalayan firma yetkilisine/yetkililerine ait imza sirkülerinin aslı veya noter onaylı sureti, İtiraz süresi içinde Gelir İdaresi Başkanlığına düzeltme beyannamesi verilerek faaliyet kodunun değiştirilmesi halinde, bu değişikliği tevsik eden belge eklenecektir. Bu ekleri havi olmayan itirazlar kabul edilmeyecektir.

     Oda üyelerinin itiraz başvuru formunda SMMM/YMM imza, kaşe ve mührünün yer alması zorunludur. Bunu havi olmayan itirazlar kabul edilmeyecektir. Yapılacak itirazlar hakkındaki soruları cevaplamak üzere 444 62 23 numarasından ulaşılacak bir çağrı merkezi bulunmaktadır. Nace Kodunuzla ilgili bir itirazınızın olması halinde Odamızdan veya http:///www.tobb.org.tr/faaliyet/Sayfalar/AnaSayfa.aspx linkinden itiraz formu kullanılabilir.

     Üyelerimiz, 714 11 37 numaralı telefondan oda sekreterliğine bağlanarak konu ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirler.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL