TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 358.274
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 23.759
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.103
Eğitim Siyaset
 • Okuma Sayısı: 164

 • Faik Öztrak’tan 24 Kasım açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Öztrak’ın açıklaması şöyle; Gençlerimize çağın gerektirdiği bilgi ve yetenekleri kazandıracak,..

  Faik Öztrak’tan 24 Kasım açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.

  Öztrak’ın açıklaması şöyle;

  Gençlerimize çağın gerektirdiği bilgi ve yetenekleri kazandıracak, başka ülkelerdeki akranları kadar üretip en az onlar kadar kazanmalarını sağlayacak eğitimi sağlamadan üretimi ve refahı artırmak, ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak mümkün değildir.

  Yeni nesli elleriyle yoğuran öğretmenlerimiz, eğitim sistemindeki tüm sorun ve karmaşaya rağmen görevlerini hakkıyla yerine getirmeye çalışmaktadır. Öğretmenlerimiz, ekonomik güçlüklerin yanı sıra, gerek Koronavirüs salgınının getirdiği zor şartlar ve gerekse eğitimi ideolojik bir aygıt olarak gören yönetim anlayışı nedeniyle bugün büyük sorunlarla karşı karşıyadır. Çalışan öğretmenlerimiz hakkını alamazken, ülkemiz bugün hala atanamayan öğretmen utancını yaşamaktadır.

  Eğitim sistemimizin biriken sorunları ne kadar büyük olsa da çözüm vardır. Çözüm, eğitim politikamızın tüm taraflarla istişare halinde masaya yatırılması, sistemin Atatürk ilke ve devrimleri ışığında bilimsel temellere oturtulması, öğretmenlerimizin hem ekonomik hem de çalışma şartlarının çağdaş ülkelerdeki seviyeye çıkarılması, gençlerimizi çağın gereklerine uygun şekilde eğitecek bir sistemin yeniden inşasıdır.

  Bu duygu ve düşüncelerle, Tekirdağ’ın ve ülkemizin dört bir köşesinde özveriyle görev yapan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, kutsal görevlerinde tüm eğitimcilerimize başarılar diliyorum.

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL