Manşet Sağlık Haberleri Siyaset Okuma Sayısı: 11

Fatma Aksal: “Türkiye sağlık yatırımları konusunda Cumhuriyet tarihinin en verimli dönemini yaşıyor”

AK Parti MKYK Üyesi ve Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Türkiye’nin sağlık yatırımları konusunda Cumhuriyet tarihinin en verimli dönemini yaşadığını söyledi. Aksal, TBMM’deki çalışmaları çerçevesinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir araya geldi. Edirne’deki..

Fatma Aksal: “Türkiye sağlık yatırımları konusunda Cumhuriyet tarihinin en verimli dönemini yaşıyor”

AK Parti MKYK Üyesi ve Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Türkiye’nin sağlık yatırımları konusunda Cumhuriyet tarihinin en verimli dönemini yaşadığını söyledi.

Aksal, TBMM’deki çalışmaları çerçevesinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir araya geldi. Edirne’deki sağlık yatırımları ve sağlık hizmetlerinin istişare edildiği görüşmede Aksal, 200 Yataklı Uzunköprü Devlet Hastanesi’nin yapım işi hakkında görüşlerini dile getirdi. Hastane yapım ihalesinin Nisan ayı içinde gerçekleştirileceği bilgisini aktaran Fatma Aksal, toplam kapalı alanı 44 bin 400 metrekare olacak hastanenin Türkiye Bina Deprem Yönetmeliğine uygun inşa edileceğini kaydetti. Aksal“Türkiye sağlık yatırımları konusunda Cumhuriyet tarihinin en verimli dönemini yaşıyor. AK Parti öncesinde yaşanan depremlerde ne yazık ki ilk önce kamu binaları kullanılamaz hale gelirdi ancak şimdi kamu binalarımız sapasağlam ayakta ve vatandaşa hizmete devam ediyor. Edirne ve ilçelerimizdeki sağlık yatırımları ve hizmetlerin kalitesi de vatandaşımızı memnun edici düzeyde. Vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alabilmesi, sağlık personelimizin de kendilerine ve Türkiye’ye yakışır ortamlarda hizmet verebilmesi için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Her alanda olduğu gibi sağlık alanındaki hizmetlerin kalitesi dünya standartlarının çok üzerindedir.” dedi. Fatma Aksal, AK Parti iktidarları döneminde Edirne ve ilçelerine 30’u aşkın sağlık tesisi kazandırıldığını belirterek, yatırımların hız kesmeden devam edeceğini vurguladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL