Güncel Spor

Fenerbahçe Basketbol Okulu Keşan’da çalışmalara başladı…

Fenerbahçe Basketbol Okulu Keşan’da çalışmalara başladı…

Keşan’da açılan Fenerbahçe Basketbol Kursu çalışmalara başladı.

ana görsel logo

İlhami Ertem Ticaret Meslek Lisesi Salonu’nda başlayan çalışmalar nedeniyle yazılı bir açıklama yayınlandı.

Açıklama şöyle;

Untitled-1

Keşan ilçe bazında Fenerbahçe’nin tek spor okulu bu yüzden çok özel . Bizim amacımız bu topraklarda profesyonel oyuncular yetiştirip onları öncelikle Fenerbahçe altyapısına ve Milli Takımlara daha sonra Türk Sporuna  kazandırmak. Neden Keşan’dan pırıl pırıl bizi Türkiye’de ve dünyada temsil edecek, gururlandıracak öğrenciler çıkmasın? Biz bunun için buradayız.  Fakat bazen çocuğunun kaydını yaptırmak isteyen velilerimizden eğitimin tek gün olması yönünde talepler geliyor bunu gerçekleştirmemiz mümkün değil çünkü biz burada gerçek anlamda sporcu yetiştirmeye yönelik bir disiplinden çıkmış eğitim ve antrenman programı uyguluyoruz.  Fenerbahçe Spor Okulları antrenörleri, alt yapı ile entegre çalışarak hem spor okullarının antrenman programlarını yapmakta hem de yetenekli çocukları takip edip alt yapılara kazandırmak için süreci işletmektedirler. Fenerbahçe Spor Okulları Koordinatörü Sn Banu Dizdar’ın aktardığı üzere; Başkan Aziz Yıldırım bu sene özellikle bu konuya çok destek ve önem vererek spor okullarının artık alt yapılara oyuncu kaynağı olduğunu ve buralara seçilecek oyuncuların spor okullarından seçilmesi gerektiğini, bu kulübe artık dışarıdan sporcu değil, bu spor okullarından gelecek sporcuları getirip, onlarla bütün takımlarımızı donatacağımızı  bütün alt yapılara deklare etti.  Aziz Yıldırım benden de bilgisini alarak gittiği her ildeki spor okulunu ziyaret ediyor ve antrenmanları izliyor. Çocuklarla tek tek konuşuyor ve onların görüşlerini alıyor. Kendisinin özel ziyareti bile söz konusu olsa, eğer bölgede spor okulu varsa gidip ziyaret eder. Dertlerini dinler, çocuklarla iletişim kurar ve biz de notlar alırız. Aslına bakarsanız bizim sporcu kaynağımız spor okullarımız.

Öğrencilerin takibi ve gelişimleri Fenerbahçe tarafından yapılacak

fff

Eğitmenlerle psikologlarla, diyetisyenlerle, her türlü kurmuş olduğumuz bu çalışma içerisindeki ekiplerle gelip denetlemeler yapacağız. Tüm çocukların bilgisayar ortamında gelişimleri takip edilecek. Bundan sonra bunların hepsini kaydedeceğiz. Yağ ölçümleri, kas ölçümleri, gelişimleri; yılda 3 defa her türlü ölçümler doktorlar kontrolünde yapılacak. Bu çocukların yemelerinden, içmelerinden, istirahatlerine kadar, hepsi anlatılacak ve bu listeler verilecek. Aileler kendi imkanları doğrultusunda buna uymaya çalışacaklar.

Bu meselenin yalnızca Fenerbahçe meselesi olmadığının altını çizen Başkanımız Aziz Yıldırım, “Gaye Türk sporu. Yalnız Fenerbahçe meselesi değil bu. Bu Türk sporunun meselesi. 70-75 milyon insanımız var. Ama neden sporcu çıkmıyor? Neden yok? Bunu hep beraber araştıracağız.

Teknik olarak her yerde aynı plan uygulanacak, aynı antrenmanı yapacağız. Aynı programları uygulayacağız. Bir yerde başka türlü bir yerde başka olmayacak. Her yerde eğitimli, profesyonel sporun içinden gelen, kariyerli hocalar olacak.

Öğrencilerimiz Fenerbahçe’nin spor okullarına yönelik planlamış olduğu tüm eğitim programları ve sportif organizasyonlarına katılacak, All Star’da Fenerbahçe Ataşehir Ülker Sports Arena’da sahaya çıkacak.

Neden Basketbol?

Untitled-2

Basketbolu diğer branşlara göre en etkin kılan neden, sosyo-kültürel açıdan daha yüksek seviyede olmasıdır.

Ayrıca yüksek performans gerektiren birçok psikomotor beceriyi de içinde barındıran bir spor dalıdır.

Basketbol, çocuklarımızın zekâ gelişimini olumlu ölçüde etkiler; öğrencilerin anlık karar verme, algılama kapasitesi gibi yeteneklerinin artmasına yardımcı olur.

Basketbol, çocukların fiziksel gelişiminin yanı sıra zekâ gelişimine de son derece olumlu katkılar sağlamaktadır.

SPOR YAPAN ÇOCUĞUN OKUL BAŞARISI DA YÜKSEK OLUYOR.

Spor özünde; Sistem, disiplin, hedef ve  başarı kombinasyonudur. Spor yapan çocuk isteristemez, sisteme, disiplinle sistemi uygulamaya, hedef koymaya ve başarmaya güdümlenir. Sporcu düzenlidir, sistemlidir, hedefleri vardır . Bu şekilde yaşayan bir çocuğun hayatının da içinde aynı düzen gözlemlenir.

Çocukların okul başarısı ile ilgili endişe duyan veya sistemli çalışma ve disiplinle ilgili desteğin faydalı olacağı düşünülen çocuklara uzmanlarında ilk önerisi spor eğitimidir.

Enerjisini atan, sosyal bir gruba ait olan çocuğun mutluluğu, çevresinin desteği ve kazandığı başarı onu motive eder. Sağlığı, direnci, görüntüsü ve becerileri arkadaşları içinde de saygı uyandırır. Spor yapan çocuk onaylanır, destek görür ve sevilir. Tüm bu pozitif katkılar çocuğun ders başarısını da pozitif yönde etkiler.

Yapılan bir araştırmada spor yapan ilköğretim çağı öğrencilerinin, yapmayan öğrencilere oranla zihinsel aktivitelerinin daha yüksek olduğu gözlemlenmiştir. Analitik düşünebilen, problem çözmeye motive olmuş, müsabakayı düşünür ve odaklanır gibi hayatını planlayan bir çocuğun bilincinin yaşam  içinde çocuğunuzun ne kadar çok işine yarayacağını tahmin edebilirsiniz.

Düzenli yatıp düzenli uyuyan, düzenli beslenen, direnci daha yüksek olacağından daha az hastalanan ve derslerinden daha az geri kalan bir öğrencinin yaşam koşulları da artık daha dengeli bir hale gelecektir. Bu da okul yaşamını daha kaliteli kılacak ve okul başarısını da olumlu  etkileyecektir.

Tüm sporcu adaylarımızı Fenerbahçe Spor Kulübü farkıyla eğitim almaları için aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Ayrıntılı bilgi ve kayıt için bize ulaşın.

Telefon: 05445457778

www.fenerbahcekesan.com

www.facebook.com/fenerbahcekesan

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL