HESABIM
Üye Ol

Fenerbahçe Edirne Spor Okulu Çalışmalara Başladı.

Fenerbahçe Edirne Spor Okulu Çalışmalara Başladı.

Fenerbahçe Spor Okulları 6 Ekim Cumartesi Günü Edirne’de çalışmalara başladı. 4 yıldır Edirne’nin Keşan ilçesinde faaliyetini sürdüren spor okulları, bu yıl Cumartesi ve Pazar günleri basketbol ve voleybol olmak üzere iki branşta Edirne’de de çalışmalarını sürdürecek. Antrenmanlar Emel Özgür Subaşıay Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Spor Salonunda yapılıyor.  Fenerbahçe Spor Okulları olarak amacımız, en değerli...

Haberin Tarihi: 8 Ekim 2018 - Okunma Sayısı:736 defa okundu.
Fenerbahçe Spor Okulları 6 Ekim Cumartesi Günü Edirne’de çalışmalara başladı. 4 yıldır Edirne’nin Keşan ilçesinde faaliyetini sürdüren spor okulları, bu yıl Cumartesi ve Pazar günleri basketbol ve voleybol olmak üzere iki branşta Edirne’de de çalışmalarını sürdürecek. Antrenmanlar Emel Özgür Subaşıay Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Spor Salonunda yapılıyor.
 Fenerbahçe Spor Okulları olarak amacımız, en değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza spor yapma alışkanlığı kazandırarak onların fiziksel, zihinsel ve devinimsel gelişmelerini desteklemek, sporu bir araç olarak kullanan gençlerin eğitimlerine, kültürel ve ahlaki gelişimlerine yardımcı olmak, enerjilerini ve ilgi alanlarını doğru yerlere yönlendirerek, onları kötü alışkanlıklardan korumayı hedefliyoruz. Ayrıca hedeflerine ulaşmaları için çalışmaları, fedekarlık ve mücadele etmeleri gerektiği bilincini aşılayarak ileride kendilerine hangi meslek ve kariyeri seçerlerse seçsinler, sporun hayatına katacağı çalışma alışkanlığı ve disiplini kazandırmak, takım olma bilincini oluşturup arkadaşlarıyla uyum içersinde becerilerini geliştirmek, özgüven sahibi bağımsız ve yaratıcı düşünebilen bireyler yetiştirmek, Fenerbahçe kurumsal bünyesinde yetişen, kendisine; rakibine ve emeğe saygılı çocuklarımızı önce Fenerbahçe altyapısına, Türk Sporuna ve Milli Takımlara kazandırmkaktır.
SPOR YAPAN ÇOCUĞUN OKUL BAŞARISI DA YÜKSEK OLUYOR.
Spor özünde; Sistem, disiplin, hedef ve  başarı kombinasyonudur. Spor yapan çocuk isteristemez, sisteme, disiplinle sistemi uygulamaya, hedef koymaya ve başarmaya güdümlenir. Sporcu düzenlidir, sistemlidir, hedefleri vardır . Bu şekilde yaşayan bir çocuğun hayatının da içinde aynı düzen gözlemlenir.
Çocukların okul başarısı ile ilgili endişe duyan veya sistemli çalışma ve disiplinle ilgili desteğin faydalı olacağı düşünülen çocuklara uzmanlarında ilk önerisi spor eğitimidir.
Enerjisini atan, sosyal bir gruba ait olan çocuğun mutluluğu, çevresinin desteği ve kazandığı başarı onu motive eder. Sağlığı, direnci, görüntüsü ve becerileri arkadaşları içinde de saygı uyandırır. Spor yapan çocuk onaylanır, destek görür ve sevilir. Tüm bu pozitif katkılar çocuğun ders başarısını da pozitif yönde etkiler.
Yapılan bir araştırmada spor yapan ilköğretim çağı öğrencilerinin, yapmayan öğrencilere oranla zihinsel aktivitelerinin daha yüksek olduğu gözlemlenmiştir. Analitik düşünebilen, problem çözmeye motive olmuş, müsabakayı düşünür ve odaklanır gibi hayatını planlayan bir çocuğun bilincinin yaşam  içinde çocuğunuzun ne kadar çok işine yarayacağını tahmin edebilirsiniz.
Düzenli yatıp düzenli uyuyan, düzenli beslenen, direnci daha yüksek olacağından daha az hastalanan ve derslerinden daha az geri kalan bir öğrencinin yaşam koşulları da artık daha dengeli bir hale gelecektir. Bu da okul yaşamını daha kaliteli kılacak ve okul başarısını da olumlu  etkileyecektir.
Tüm sporcu adaylarımızı Fenerbahçe Spor Kulübü farkıyla eğitim almaları için aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
Ayrıntılı bilgi ve kayıt için:
Keşan: 05445457778
Edirne: 05548000055

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı