TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 358.274
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 23.759
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.103
Eğitim Siyaset
 • Okuma Sayısı: 105

 • Fevzi Pekcanlı’dan 24 Kasım açıklaması

  CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Pekcanlı’nın açıklaması şöyle; Her yıl mezun olanlarla birlikte yüz binlerce işsiz öğretmene karşılık, yüz binlerce..

  Fevzi Pekcanlı’dan 24 Kasım açıklaması

  CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

  Pekcanlı’nın açıklaması şöyle;

  Her yıl mezun olanlarla birlikte yüz binlerce işsiz öğretmene karşılık, yüz binlerce öğretmen açığının bulunduğu işte böyle bir ortamda Öğretmenler Gününü Kutlamaya çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana, geçmişte ve şimdide en zor koşullara rağmen ilkelerinden ödün vermeden, ülkemizin her köşesinde aydınlanmanın ışığını taşıyan öğretmenlerimize hakları verilmemektedir.

  Ulu Önderimiz Mustafa Kemal  Atatürk bir söylevinde: Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. Ona basit bir kitle denir, millet denemez. Bir kitle millet olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Bayrak ve vatan sevgisini çocuklarımıza ve gençlerimize doğru bir şekilde anlatmak hepimizin görevi ancak öncelikle de öğretmenlerimizin görevidir. Bu anlamda öğretmenlerimizin her zamankinden daha fazla sorumluluk taşıdığı bir gerçektir.

  Mustafa Kemal Atatürk öğretmenlerin  sorumluluklarını eksiksiz olarak yerine  getireceğine inandı. Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde giden izinde gidecek çocuklar yetiştiren öğretmenlerimizin  ellerinden öpüyor ,  bu önemli günde görevi başında şehit düşen öğretmenlerimizi ve  Başöğretmen Mustafa  Kemal Atatürk’ü rahmetle anıyor, Cumhuriyeti çağdaş uygarlık seviyesine taşıyacak nesiller yetiştirmeye çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

   

   

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL