TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.636
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.643
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 215
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 31.467
Genel

FEVZİ PEKCANLI’DAN YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI

Geçmişte edindikleri deneyimlerle bizlerin geleceğine ışık tutan değerli büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü kutluyorum. Her yaşın bir güzelliği olduğu gibi yaşlılıkta hayatın en güzel yanıdır. Gazi  Mustafa Kemal Atatürk’ün..

FEVZİ PEKCANLI’DAN YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI

Geçmişte edindikleri deneyimlerle bizlerin geleceğine ışık tutan değerli büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü kutluyorum.

Her yaşın bir güzelliği olduğu gibi yaşlılıkta hayatın en güzel yanıdır.

Gazi  Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmağa hakkı yoktur” dediği gibi kültürümüz ve değerlerimizin kıymetli varlıklarına yaşlılık döneminde minnet borçluyuz. Gölgesinde hayat bulduğumuz koca çınarlarımızın her zaman yanındayız.

Yapılan araştırmalara göre, yaşlı nüfusumuzun beklentilerinin başında, saygınlık, yaşam giderlerinin kolayca giderilmesi ve sağlık hizmetlerine kolay erişim gelmektedir. Bundan dolayı yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları adına yaşlıların sosyal ve ekonomik koşullarının iyileştirilmesi, bakım, barınma ve sağlık sorunlarının çözülmesine yönelik düzenlemelere ağırlık verilmesi ve özen gösterilmesi gereklidir.

Yaşlı nüfus artış hızına paralel olarak yaşlılık ve yaşlı sağlığı konularında farkındalık yaratmak amacıyla Birleşmiş Milletler 1990 yılında aldığı kararla 1 Ekim tarihini Dünya Yaşlılar Günü ilan etmiştir.

Yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygılarımızı azaltacak, hangi yaşta olursa olsun tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Bu duygularla; tüm büyüklerimizin Yaşlılar Günü’nü kutluyor, minnet ve şükran duygularımla yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum

Fevzi Pekcanlı

CHP Edirne İl Başkanı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL