TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 363.553
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 28.192
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 228
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.302
Kültür Sanat

Filibe’de dostluk konserleri düzenlendi

Trakya Üniversitesi (TÜ) ve Bulgaristan’daki müzik okulları işbirliğinde Bulgaristan’ın Filibe şehrinde dostluk konserleri düzenlendi. Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Dışişleri Bakanlığı’nın desteğiyle TÜ Devlet Konservatuvarı, Prof. Asen Diamendiev Müzik, Dans ve..

Filibe’de dostluk konserleri düzenlendi

Trakya Üniversitesi (TÜ) ve Bulgaristan’daki müzik okulları işbirliğinde Bulgaristan’ın Filibe şehrinde dostluk konserleri düzenlendi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Dışişleri Bakanlığı’nın desteğiyle TÜ Devlet Konservatuvarı, Prof. Asen Diamendiev Müzik, Dans ve Güzel Sanatlar Akademisi ve Dobrin Petkov Ulusal Müzik ve Dans Sanatı Okulu ortaklığında gerçekleştirilen konserlerde dinleyenlere müzik ziyafeti sunuldu.

Piyano konseriyle başlayan konser etkinlikleri Roma Stadyumu’nda düzenlenen Gala Konseri ile sona erdi.

Şef Prof. Ahmet Hamdi Zafer ve Şef Prof. Plamen Pirvanov yönetiminde sahne alan orkestra, Bulgaristan’ın tanınmış keman sanatçılarından Prof. Dr. Mincho Dimitrov’un solistliğinde konser düzenlendi.

Yüzlerce sanatseverin takip ettiği konsere Bulgaristan Kültür Bakanı Prof. Dr. Velislav Minekov, Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolusu Korhan Küngerü, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, protokol üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL