Dünya Kültür Sanat

FİLM YAPIMCISI NİDA KARABOL HOLLANDA ATATÜRK VE ÇANAKKALE MÜZESİNE HAYRAN KALDI

21. si düzenlenen Frankfurt Türk Filmleri Festivaline jüri üyesi olarak davetli gelen Nida Karabol ; İstanbul Kanatlarımın Altında,Dar Alanda Kısa Paslaşmalar, Oyun, 11’e 10 kala, Gözetleme Kulesi gibi bir çok..

FİLM YAPIMCISI NİDA KARABOL HOLLANDA ATATÜRK VE ÇANAKKALE MÜZESİNE HAYRAN KALDI
21. si düzenlenen Frankfurt Türk Filmleri Festivaline jüri üyesi olarak davetli gelen Nida Karabol ; İstanbul Kanatlarımın Altında,Dar Alanda Kısa Paslaşmalar, Oyun, 11’e 10 kala, Gözetleme Kulesi gibi bir çok uluslararası ödüllü filmin yapımcılığını üslenmiştir.
Frankfurt’tan Hollanda’ya geçen Karabol , yurt dışında kişisel çabayla açılan ilk ve tek  ‘Atatürk ve Çanakkale Müzesini’ de ziyaret ederek mutluluğunu şöyle ifade etti .
“Hollanda’da Bülent Türker’in kişisel çabasıyla yıllar içinde  kurduğu bir müzesinin olduğunu öğrendim. Kendi evinde kendi imkanları ile böyle güzel bir yer açan ve bunu bölgenin, şehrin ve Hollanda’nın her yerinde tanıtan Bülent Türker Bey’le tanışmış olmak mutluluk verici. Kendisinden daha önce bilmediğim bir çok küçük detayı da öğrendiğim Çanakkale savaşından  bayraklar, sancak kuranları, süngüler, 57. Alayın sancağı, bir çok savaş madalyası, beratları gibi  hiç görmediğim birçok eseri burada gördüm. İlgiyle dinledim ve çok mutlu oldum. Beş yıldır onbinlerce kişiye gönüllü olarak hizmet eden ve kimseden hiç bir maddi destek almayan bu hayırsever ve Türkiye gönüllüsünü kutluyorum “dedi.
Müze sahibi Bülent Türker de  “Müzemize pandemiden dolayı az sayıda insanı davet edebiliyoruz. Nida Karabol gibi değerli bir  sanatsever Atatürk’çünün müzemizi zayeret etmesi beni çok mutlu etti. Kendinise çok teşekkür ederiz. Türk sinemasına  verdiği destek ve  yapımları unutulmaz.Bizi dünyada tanıtan birine kapılarımız her zaman açık “şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL