Fırın, bakkal ve marketler dışında ekmek satışı yasaklandı

kesanpostasi

Zabıta ve ilgili kuruluşlar genelge doğrultusunda sıkı denetim gerçekleştirecek

 

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Corona Virüs salgını önlemleri kapsamında yayınladığı genelge doğrultusunda uyulması gereken kurallar hakkında görüş alışverişinde bulunmak üzere Keşan Fırıncılar Derneğiüyeleriyle bir araya geldi.

Saat 16.00 sıralarında başlayan ve Keşan Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen buluşmada; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Belediye Meclisi Üyesi Müslim Çekiç ile birlikte, Keşan Fırıncılar Derneği Başkanı Necmettin Baygül ve dernek üyesi fırıncılarla bir araya geldi.

Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, genelgeye göre fırın, market ve bakkallar dışında pazar ve manav gibi yerlerde, sokaklarda ve seyyar araçlarda ekmek satışının yasaklandığını bildirdi.

Helvacıoğlu, Zabıta Müdürlüğü’nün, ilgili denetleyici kuruluşlarla birlikte bu genelge doğrultusunda vatandaşların sağlığını korumak için sıkı bir şekilde denetim gerçekleştireceğini bildirdi.

Keşan Fırıncılar Derneği Başkanı Necmettin Baygül de Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye uygun satışlar yapacaklarını bildirdi ve fırın, bakkal ve marketler dışında ekmek satışının yasak olduğunun altını çizdi.

 

0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

“SİZLERİN SAĞLIĞI İÇİN SU VE ATIK SU ÜCRETLERİNE YÜZDE 50 İNDİRİM”

“Hepimizin sağlığı, insan sağlığı her şeyden daha önemli […]