TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 355.226
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.197
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 221
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 20.458
Çevre Turizm

FSRU LİMANI BORU HATTA PROJESİYLE İLGİLİ KEŞAN TSO’DAN AÇIKLAMA

  Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) turizm sezonunda Saros FSRU Limanı Boru Hattı Projesinde yapılan çalışmalar ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.   Keşan Ticaret ve Sanayi Odası..

FSRU LİMANI BORU HATTA PROJESİYLE İLGİLİ KEŞAN TSO’DAN AÇIKLAMA

 

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) turizm sezonunda Saros FSRU Limanı Boru Hattı Projesinde yapılan çalışmalar ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

 

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve  Turizm Bölgeleri Sorumlusu Cüneyt Yüksekdağ tarafından yapılan açıklamada Saros Körfezi’ne yapılmakta olan FSRU Limanı Boru Hattı çalışmalarından turizm sezonun da olunması nedeniyle rahatsızlık duyulduğuna yer verildi.

 

Yönetim Kurulu Üyesi ve Turizm Bölgeleri Sorumlusu Yüksekdağ, ‘’Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Salgını her sektörü olduğu gibi turizm sektörünü de olumsuz yönde etkiledi. Sokağa çıkma kısıtlamaları, iller arası getirilen seyahat yasakları ve karantina süreleriyle birlikte turizm işletmelerimiz derin yaralar aldı. Yeni normalleşme dönemi ile birlikte yasakların kaldırılması ve havaların ısınmasıyla birlikte yaşanan hareketlilik bölgemizde ki turizm işletmeleri açısından umut verici. Ancak pandemi sonrasında işletmelerimizin normale dönmesi için umut ettiğimiz bu turizm döneminde Saros Körfezimiz de yapılan FSRU Limanı Boru Hattı çalışmaları nedeniyle rahatsızlık duyuyoruz. Dünya’da kendi kendini temizleyerek temiz kalan beş körfezden biri olan Saros Körfezimiz son günlerde renk değişimi ile karşı karşıya. Yerel ve ulusal medyamızda da yer alan görüntüleri üzüntü içerisinde izledik. Deniz suyunun kirlenmesine neden olan bu çalışmalar bu dönemde yapılmamalı. Keşan TSO olarak bölgemize gelen her yatırımın destekçisiyiz. FSRU Liman projesiyle ilgili de ODTÜ’den gelen rapor doğrultusunda yatırıma değil yerine karşı olduğumuzu daha önceki ki açıklamalarımızda söylemiştik. Bugün mevcut yapılan çalışmalarında turizm sezonunda yapılmasından dolayı hem bölgemizde ağırladığımız misafirlerimiz hem de turizm işletmelerimiz adına rahatsızlık duyduğumuzu belirtmek isterim’’ Dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL