Manşet Spor

Futbol İl Temsilcisi Kemallarlı Görevinden alındı!!!

Futbol İl Temsilcisi Kemallarlı Görevinden alındı!!!
AMATÖR FUTBOLA SİYASİ MÜDEHALE
 
 
 
 
 
 
 
 
Hamza YASA
 
AMATÖR FUTBOLA SİYASİ MÜDEHALE: Futbol İl Temsilcisi ASKF ve GHSİM ile uyumsuz çalıştığı(!) gerekcesiyle görevden alındı!!!
 

 Futbol il Temsilcisi Ferhat Kemallarlı ASKF ve GHSİ Müdürlüğü ile uyumsuz çalıştığı bahane(!) edilerek görevinden alındı.

 

ASKF ile uyumsuz çalışmaları denince benim aklıma bir önceki Futbol İl Temsilcisinin ASKF ye uyum içersinde çalışmak üzere ligin son maçında belirlenecek Şampiyonluk için Keşan Spor Kulübüne ” İKİNCİLİK KUPASINI GETİRMESİ” geldi! (Hani Ayşekadın spor rakibine Saraçhanede 11-12  gol atmış, Keşan sporda Keşanda rakibine şimdi tam olarak hatırlamıyorum ama 14-15 gol atıp ASKF ye rağmen  Şampiyon olmuştu da ASKF ye uyumlu çalışan Futbol İl Temsilcisi İkincilik kupası ile başbaşa kalmıştı…)

 

Ferhat hoca acaba   ASKF ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürünün böyle bir arzularını yerine getirmedi demi uyumsuz çalışmalar yaptı diye düşünmeden yapamıyor insan!

 

GHSİ Müdürü için söylenecek çok söz yok! O var oluş sebebi saydığıGÜMÜŞ idealler uğruna edirne ili için fazla abartılı olacak icraatlardan dolayı Edirne’lilerle UYUMSUZ çalışmayı kendine şiar edinmiş bir genç…Eeee hal böyle olunca GHSİM için Ferhat hocanın Uyumsuz olması elbette kaçınınmaz olaçak!

 

Tabii ki sadece ben böyle düşünmüyorum. ASKF ve GHSİM yetkililerinin UYUMSUZ luk talebini değerlendiren T ASKF Genel Sekreteri de böyle düşünmüş olacakki;Gönderdiği resmi yazı ile Ferhat hocayı hukuki bir dayanağı olmayan söylemlerle görevinden almış!

 

Gerçi Başbakanımız Sayın Recep tayyip Erdoğan; “ben, seçilmişleri atanmışlara yedirmem!” diyor ama o nerden bilecekki; Ferhat Kemallarlı Edirnede faliyet gösteren 29 Kulübün 19’undan aldığı oylarla; hemde kulüplere yapılan her türlü baskı ve dayatmaya rağmen  Edirne Futbol İl Temsilciliğine seçildiğini…Değil mi şimdi? 

 

Göreve başladığı günden itibaren bir çok ilke imza atan Ferhat hoca ve ekibi işe Edirne Futbol Saha Komserleri için düzenlediği bilgilendirme seminerleri ile başladı. Daha sonra ekibiyle birlikte İlimizin Valisi ve Belediye Başkanı başta olmak üzere Emniyet Müdürü ve Jandarma Alay Komutanlığına yaptığı ziyaretlere tüm ilçelerin Kaymakam ve Belediye başkanlarıyla yaptıkları toplantılarla Futbol Sahalarının fiziki eksikliklerini giderip güvenlik içersinde müsabaka yapılmasını sağlayacak  alt yapıyı oluşturup her takıma eşit mesafede durarak çalışmalarını sürdürdüler.

 

Ferhat hoca ve ekibi Amatör Futbol’u Edirnede daha sağlam temellere oturtmaya çalışırken; Futbol İl Temsilciliği seçimlerini kaybetmeyi bir türlü hazmedemeyen ASKF Önce GHSİM değişmesini bekledi ve kendine bağlı kulüplerdende aldığı destekle hazırladığı oyunu sahneye koydu…Sonuç ortada; ASKF bizim oyuncağımızdır; onunla ancak biz ve bizle uyumlu çalışanlar oyaya bilir…Topta bizim zaten… diyenler 1-Ferhat hoca ve onu secen 19 takımın temsilcileri O..

 

Edirne son zamanlarda “bizim arkamızda iktidarın gücü var, biz her istediğimizi şöyle yada böyle yaparız!” diyenler çoğaldı! Sonları hayırlı olsun inşallah….

 

Bilgi için yazıyorum; Ferhat hoca uğradığı haksızlığa hukuki yollardan yapacağı müracaatlarla cevap vemek üzere hazırlıklarını; ‘ kendisine oy verip secen kulüpler adına’ sürdürüyor. Mahkeme sürecinde hazırlanan komplonun bütün çirkinlikleri adalet tarafından ortaya çıkartılacaktır. diyen Ferhat hoca bayramdan sonra yürütmeyi durdurmak üzere dava açacağını belirterek camianın ve Tüm Edirnelilerin Bayramını kutladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL