Köşe Yazısı

Futbolu PFDK mı idare ediyor?

Futbolu PFDK mı idare ediyor?

Sevgili  Keşan Postası İnternet Sitesinin saygın takipçileri sizlerden gelen yoğun talep üzerine Çarşamba günü oynanan Fenerbahçe- Medipol Başakşehir maçında verilen hakem kararlarını biraz sizlerle paylaşmak istiyorum.

 Medipol  Başakşehir takımından Rafael isimli oyuncu oyun esnasında bir pozisyonda rakibine yapmış olduğu hareketten dolayı hakem Bahattin Şimşek tarafından sarı kart göstermişti. Bu karar bana göre doğru bir karardı. 12.Kural derki rakibine tekme atmak ve atmaya teşebbüs etmek kartla cezalandırılır. Bahattin Şimşek pozisyona hakim bir şekilde Başakşehirli futbolcuya teşebbüsten sarı kart gösterdi bu pozisyonda temas yani vurma olsaydı direk kırmızı kart gösterecekti. Temas olmadığı için teşebbüsten haklı olarak sarı kart gösterdi.

Rafael itirazından dolayı ikinci sarı kart tan ihraç edildi. Sahadan çıkarken protestolarına devam etti. 4.Hakem dahil olay aynen böyle gelişti ama ne oldu. Cuma günü PFDK toplandı. Rafael’in kırmızı kartını iptal ettiğini açıkladı. Hangi kurala hangi kaideye göre iptal edersiniz.

Lütfen bu konuda tüm hakem arkadaşlarım adına sizden bilgi istiyorum. Oyun kurallarını PFDK değiştirme yetkisi olduğunu ben 35 yıldır bu işin içindeyim görmedim duymadım.

Şimdi insanın aklına şu geliyor oyun kuralları terazi gibidir. Teraziyi bozarsanız artık her şeyi yanlış tartar.

Hakemliği taca atmayın.

FUTBOL KURALLARLA OYNANIYOR, KURUMLARLA DEĞİL…

Hep söyledim yine söylüyorum gelecekte bizi zor günler bekliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL