HESABIM
Üye Ol

Gaytancıoğlu’dan 10 Kasım Açıklaması…

Gaytancıoğlu’dan 10 Kasım Açıklaması…

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğllu, Atatürk’ün vefatının 80.yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptoı. Açıklama şöyle; Cumhuriyetimizin kurucusu, istiklal mücadelemizin önderi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80’ci yıldönümünde sevgi, saygı ve gönül borcu duyarak rahmetle anıyorum. 10 Kasım, ulusal bağımsızlığın mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybettiğimiz ulusumuzun ortak bir hüznün tarihidir.   Büyük...

Haberin Tarihi: 10 Kasım 2018 - Okunma Sayısı:188 defa okundu.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğllu, Atatürk’ün vefatının 80.yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptoı.

Açıklama şöyle;

Cumhuriyetimizin kurucusu, istiklal mücadelemizin önderi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80’ci yıldönümünde sevgi, saygı ve gönül borcu duyarak rahmetle anıyorum.

10 Kasım, ulusal bağımsızlığın mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybettiğimiz ulusumuzun ortak bir hüznün tarihidir.

 

Büyük önderimizin aramızdan ayrılışının üzerinden yıllar geçtikçe engin düşüncelerinin değerini ve kıymetini çok daha iyi anlıyoruz.

 

‘Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir.  Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir’ diyen Mustafa Kemal Atatürk, kendisini anlamamız için ilke ve devrimlerini düşüncelerini anlamak gerektiğini en güzel şekilde ifade etmiştir.

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucu iradesine ve Cumhuriyetin değerlerine karşı olanlara ve Atatürk’ün kurduğu laik-demokratik-sosyal-hukuk devleti sistemini yıkmak için elinden geleni yapanlara karşı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni sonsuza kadar yaşatacağız.

 

Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyet’in yılmaz bekçileri olarak yetişen yeni nesil ile birlikte; Atamızın açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan, yılmadan yürüyerek, ilke ve devrimlerini sonsuza kadar yaşatacağımızı bir kez daha haykırıyor, yüreklerimizde ölümsüzleşen Ulu Önder Atatürk’ü saygıyla, şükranla ve özlemle anıyorum.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı