TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 245.152
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 24.297
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 108
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 6.636
Siyaset Spor Okuma Sayısı: 284

GAYTANCIOĞLU “AKP 7 YILDIR YENİ STADYUMUN MAKETİ İLE OYNUYOR”

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de 25 Kasım Stadının durumunu gündeme getirdi. Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Gençlik ve Spor Bakanına bir soru önergesi vermiş ve..

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de 25 Kasım Stadının durumunu gündeme getirdi.

Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Gençlik ve Spor Bakanına bir soru önergesi vermiş ve Edirne’mize yeni stadyumun ne zaman yapılacağını sormuştum. Soru önergeme kaplumbağa hızıyla geçen mayıs ayında gelen cevap tam AKP işiydi. ‘Bütçe imkânları ve yatırım programı çerçevesinde yeni stadyumun yapımı değerlendirilecektir’ deniyordu.

OysaAKP’nin renkli propaganda afişlerine göre 2014 yılında “23 şehirde 25 stadyum” adı altında bir proje açıklanmıştı ve Edirne’ye de 22 bin kapasiteli bir stadyum yapılacaktı” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Doç. DR. Okan Gaytancıoğlu “Bakanlık yedi yıl içinde tek bir çivi bile çakmadı. Şimdi, Edirne 25 Kasım Stadı dökülüyor” ifadesini kullandı.

Geçen hafta Gençlik ve Spor Bakanının Edirne’de olduğunu hatırlatan Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Gidip stadı gezseydi, stattaki dökülen çatlak duvarlarının önünde poz verip sporumuzu ne kadar geliştirdiklerini anlatsaydı iyi olurdu. Yeni Edirne stadını yapmak için neyi bekliyorsunuz, yapmayacaksanız 2014’te niye yalan söylediniz?” diye sordu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL