Ekonomi Haberleri Siyaset

GAYTANCIOĞLU “AKP GENEL BAŞKANI KONUŞTUKÇA PARAMIZ ERİYOR”

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de yaptığı açıklamada AKP Genel Başkanı konuştukça milletin yoksullaştığını söyledi. AKP Genel Başkanının TRT’de çıktığı yayına değinen Doç. Dr. Gaytancıoğlu tarihin en pahalı..

GAYTANCIOĞLU “AKP GENEL BAŞKANI KONUŞTUKÇA PARAMIZ ERİYOR”

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de yaptığı açıklamada AKP Genel Başkanı konuştukça milletin yoksullaştığını söyledi.

AKP Genel Başkanının TRT’de çıktığı yayına değinen Doç. Dr. Gaytancıoğlu tarihin en pahalı yayınının yapıldığını belirterek şunları söyledi: “İki gün önce TRT bir canlı yayın yaptı, konuğu konuştukça halkımız yoksullaştı, kelime sayısı arttıkça milletçe yoksullaşıyoruz. Dünya tarihi bu kadar pahalı konuşma görmemiştir.

AKP’lilere çağrımız Genel Başkanları konuşmak isterse kör bir kuyuya konuşsun, vatandaşa daha fazla zarar vermesin. Dün, AKP Genel Başkanı konuşmaya devam ettikçe paramız erimeye, halkımız yoksullaşmaya devam etti.

Bir şey de oldu ki sonradan öğrendik, AKP Genel Başkanı konuşurken Merkez Bankası piyasaya 1 milyar dolar satmış. Bir konuşma bu kadar pahalı olmamalı, olmayan rezervler ‘Ey Kılıçdaroğlu!’ demekten ötesi olmayan laflara bozdurulmamalı.

Şimdi soruyoruz: Bu konuşmaların devamı hâlinde daha ne kadar bizim olmayan eksi rezervlerdeki dolar bozdurulacak”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL