TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 320.078
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 63.082
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 289
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 56.510
Siyaset Okuma Sayısı: 270

GAYTANCIOĞLU “ÇİFTÇİ HACİZ VE İCRADAN BAŞINI KALDIRAMIYOR”

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de yaptığı konuşmada Tarım Kredi Kooperatiflerine borçları olan çiftçinin haciz ve icra işlemlerinin 31 Mart’a kadar ertelediği hatırlatarak söz konusu tarihe gelindiğini ancak..

GAYTANCIOĞLU “ÇİFTÇİ HACİZ VE İCRADAN BAŞINI KALDIRAMIYOR”

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de yaptığı konuşmada Tarım Kredi Kooperatiflerine borçları olan çiftçinin haciz ve icra işlemlerinin 31 Mart’a kadar ertelediği hatırlatarak söz konusu tarihe gelindiğini ancak çiftçinin sorununu çözecek bir adım atılmadığını belirtti.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu konuşmasında şunları söyledi:

“Yarın 31 Mart, Tarım Kredi Kooperatifine ortak olan borçlu üreticilerin haciz ve icra işlemlerini ertelediğiniz son tarih yani yarından sonra -üç-dört ay önce gördüğümüz- traktörlerin, ineklerin haciz görüntülerini yeniden göreceğiz. Yandaşınız olan firmaların borçlarını sildiniz, yapılandırdınız, 15-20 bin çiftçinin 5 milyar liralık borcunu yapılandırmıyorsunuz.

Bu görüntüler yani çiftçinin traktörünün, ahırdaki ineğinin haczedilmesi görüntüleri sizi rahatsız etmeyecek mi? Zaten çiftçilerimiz son iki-üç aydır uyku uyumuyordu. Kendilerine hep umut verdiniz, tabiri caizse havanda su döven görüşmeler yaptınız. Yok ‘Kanun çıkacak’ yok ‘Torbaya eklenecek’ dediniz ama hiçbir şey yapmadınız.

Buradan size sesleniyorum: Bu pandemi ortamında çiftçimizi üzmeyin; tüm çiftçilerimizin borcunun faizini silin, borcunu yapılandırın. Bu çiftçiye borcunuz var. Suriyelilere 40 milyar dolar verdiniz, çiftçinin 5 milyar liralık borcunu yapılandırın.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL