Güncel Siyaset

Gaytancıoğlu, Edirne’nin Kurtuluşunu Kutladı…

Gaytancıoğlu, Edirne’nin Kurtuluşunu Kutladı…

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk Milleti’nin başlattığı ulusal kurtuluş mücadelesinin, en önemli noktalardan biri olan Edirne’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 94.yıl dönümünü büyük bir coşku ve heyecanla kutluyoruz.

Okan GaytanciogluÇok büyük acılar çeken ama asla bağımsızlık mücadelesinden vazgeçmeyen halkımız her şeyini kaybetmiş ama yüreklerinde ki vatan ve bayrak sevgisi ile ülkesinin dört bir yanını işgal eden düşmanla kahramanca mücadele etmiş ve vatan topraklarını düşman işgalinden kurtarmıştır. Bundan 94 yıl önce bir kahramanlık destanı da Edirne’mizde yazılmış, mahalli güçlerimizin de katkıları ile düşman kuvvetleri topraklarımızdan atılmıştır. Düşman işgalinin sona erdiği, esaretin yerini özgürlüğe, umutsuzluğun yerini onurlu bir geleceğe bıraktığı gün olan 25 Kasım’da aziz kahramanlarımızın verdiği mücadeleyi, yazdığı destanı bir kez daha yüreklerimizde hissediyor, bizlere bıraktıkları mirasa canla, başla sahip çıkmaya ve gelecek nesillere aktarmaya devam ediyoruz.

Hiç kuşku yok ki bu toprakların insanları bu toprakların üstünde özgürce  yaşayabiliyor olmanın bedelini ödemiş, ulusumuzu özgürlük ve bağımsızlık içersinde yaşama onuruna kavuşturan Atalarının izinde, bağımsızlığa ve özgürlüğe olan tutkuları, insan sevgileri, Atatürk İlke ve Devrimlerine olan bağlılıkları ile Laik ve Demokratik Türkiye Cumhuriyetini var güçleri ile korumaya ve gelecek kuşaklara taşımaya devam edeceklerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Edirne’li hemşehrilerimin Kurutuluş Gününü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın kurtuluşu için canları pahasına kahramanca mücadele eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, saygılar sunuyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL