TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 358.274
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 23.759
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.103
Siyaset
 • Okuma Sayısı: 352

 • Gaytancıoğlu, engellilerin EKPSS atamasını konusunu mecliste dile getirdi

  CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu TBMM2de yaptığı konuşmada Şubat ayından bu yana EKPSS ataması isteyen engellilerin durumunu dile getirdi. Gaytancıoğlu’nun konuyla ilgili konuşması şöyle; Engelliler şubat ayından beri anlamlı bir..

  Gaytancıoğlu, engellilerin EKPSS atamasını konusunu mecliste dile getirdi

  CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu TBMM2de yaptığı konuşmada Şubat ayından bu yana EKPSS ataması isteyen engellilerin durumunu dile getirdi.

  Gaytancıoğlu’nun konuyla ilgili konuşması şöyle;

  Engelliler şubat ayından beri anlamlı bir EKPSS ataması istiyor. Sayın Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, engelliler sizinle defalarca görüşmüş ancak hiçbir somut adım atmadığınız gibi, siz, yardımcılarınız ve Genel Müdürünüz sürekli engellilere umut veriyorsunuz ama boşuna. Sınava giren yaklaşık 200 bin engelli aday, eğitim durumları göz önüne alınarak, adaletli kadro dağılımıyla kamuya tek seferde 10 bin atama ve yüzde 6 kadro istemektedir. Ne zaman somut bir adım atacaksınız? Vermiş olduğunuz atama sayısı hak değil, sadakadır. Kamuda 7.797 olan engelli açığını bir an önce tek atamayla doldurun, Aile Bakanı olarak görevinizi yapın, Maliye Bakanıyla görüşün, gereken kadro verilsin. Tüm bakanlıklar engelliler için kadro açsın. Engelli atamasından tasarruf olmaz.

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL