TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 151.342
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.862
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 164
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 7.905
Siyaset Okuma Sayısı: 481

Gaytancıoğlu, “Esnaf can derdinde AKP fırsat peşinde

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu İçişleri Bakanlığının son genelgesi ile alkol satma ruhsatı olan bakkal ve büfelerin açılış ve kapanış saatlerinin farklı olarak düzenlenmesini eleştirdi. Bunun zor durumda..

Gaytancıoğlu, “Esnaf can derdinde AKP fırsat peşinde

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu İçişleri Bakanlığının son genelgesi ile alkol satma ruhsatı olan bakkal ve büfelerin açılış ve kapanış saatlerinin farklı olarak düzenlenmesini eleştirdi. Bunun zor durumda bulunan esnaflar için ayrımcılık olduğunu vurgulayan Doç. Dr. Gaytancıoğlu şunları söyledi:

Ayrımcılık ve fırsatçılık AKP’nin genlerine işlemiş durumda. Covid-19 salgını bunun yeni bir göstergesi oldu. Covid-19 kapsamında daha önce birçok ayrımcı karar almış, içki satan yerleri fırsat bu fırsat deyip cezalandırmıştınız.

Son İçişleri Bakanlığı genelgesiyle aynı bölücü kafanın devam ettiğini görüyoruz. Alkol satmayan bakkal ve büfelerle kuruyemişçi olarak faaliyet gösteren iş yerleri ruhsatlarında yazan açılış kapanış saatlerine tabi tutulmaktadır. Alkol satışı yapılan bakkal ya da büfelerse on ile sekiz saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir. Açılış saatini neden on yaptınız? Sabah açıldığında peynir, zeytin, ekmek satan bakkallar, bırakın biraz para kazansın.

Alkol satma yasağını kanuna rağmen saat sekize çektiniz. Ruhsatta alkol satabiliyorsa neden daha erken kapanıyor? Sizin yaptığınız işlerde mantık aramayı uzun süre önce bırakmıştık ama artık bu kadarda olmaz.

Yurttaşı tercihlerinden dolayı cezalandırmayı bırakın. Türkiye Cumhuriyeti tarihi, çok hükûmet gördü ama sizin kadar yurttaşı ayıranını görmedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL