Siyaset

Gaytancıoğlu “Esnafı bitirdiniz”

ERDOĞAN DEMİR- Okan Gaytancıoğlu, artan enflasyon, zamlar ve vergiler nedeniyle vatandaşın zor durumda kaldığını söyledi. Gaytancıoğlu küçük esnafın evine ekmek götüremeyecek duruma geldiğini bildirdi. 25.26.ve 27.dönem CHP Edirne Milletvekili Doç…

Gaytancıoğlu “Esnafı bitirdiniz”

ERDOĞAN DEMİR- Okan Gaytancıoğlu, artan enflasyon, zamlar ve vergiler nedeniyle vatandaşın zor durumda kaldığını söyledi. Gaytancıoğlu küçük esnafın evine ekmek götüremeyecek duruma geldiğini bildirdi.

25.26.ve 27.dönem CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, artan enflasyonun ve buna bağlı olarak yükselen zamların ve vergilerin, işçilerden çiftçilere, yoksullardan emeklilere kadar geniş bir kesimi olumsuz etkilediğini ifade etti. Aynı zamanda, küçük esnafların da bu olumsuz etkilerden nasibini aldığını vurguladı.

Gaytancıoğlu, “Esnaflarımız halkın alım gücünün düşmesiyle işlerin azalmasına mı yansın, dükkanında sattığı malı yerine koyamamasına mı yansın, yoksa artan dükkan kirası, Bağ-Kur primi ve vergilere mi yansın? Küçük esnafı bitirdiniz” şeklinde konuştu.

Küçük esnafın giderek daha zorda kaldığına dikkat çeken Gaytancıoğlu, evine ekmek götüremeyecek duruma geldiklerini belirtti.

Gaytancıoğlu, büyük marketlerin yaygınlaşmasıyla birlikte bakkal, manav, kırtasiye, nalbur, tuhafiyeci gibi esnafların zaten zor duruma düştüğünü ve birçok dükkanın kapandığını ifade etti. Ekonomik sebeplerle birçok esnafın daha fazla dayanamayarak işyerlerini kapattığını belirten Gaytancıoğlu, bu durumun ne kadar süreceği konusunda endişelerini dile getirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL