HESABIM
Üye Ol

Gaytancıoğlu, EYT Mağdurlarının Yanındayız

Gaytancıoğlu, EYT Mağdurlarının Yanındayız

Yıl 1988, okulunu bitirmiş, 22 yaşında bir gence işe girerken şunu demişler; 25 yıl çalışacaksın 47 yaşında emekli olacaksın. Sonra genç kardeşimiz çalışırken kurallar değişmiş sen yasa takıldın 55 yaşında emekli olacaksın. Halbuki bu genç kardeşimiz primlerini fazlasıyla ödemesine rağmen yaşı beklemek zorunda. Halbuki yasa çıktığı tarihten sonra kademeli olarak emeklilik yaşı 65’e kadar uzatmış....

Haberin Tarihi: 10 Ekim 2018 - Okunma Sayısı:628 defa okundu.

Yıl 1988, okulunu bitirmiş, 22 yaşında bir gence işe girerken şunu demişler; 25 yıl çalışacaksın 47 yaşında emekli olacaksın. Sonra genç kardeşimiz çalışırken kurallar değişmiş sen yasa takıldın 55 yaşında emekli olacaksın. Halbuki bu genç kardeşimiz primlerini fazlasıyla ödemesine rağmen yaşı beklemek zorunda. Halbuki yasa çıktığı tarihten sonra kademeli olarak emeklilik yaşı 65’e kadar uzatmış. İşte bu durum öncelikle insanlığa aykırıdır.

CHP olarak her zaman EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARIN yanında olacağız. AKP dışında tüm partiler bu konuda kanun teklifi vermiştir. AKP dışındaki partilerin çoğunluğu vardır. O zaman AKP’ye gerek yok hemen bu yasayı TBMM’den geçirelim. Bu konu kaynak sorunu değil hak edilmiş bir hakkın teslimidir. Primini ödemiş, günü tamamlamış kişilere yaş bekletmek hakkaniyet değildir. Tüm siyasi partilerin önerileri, CHP olarak verdiğimiz teklifler değerlendirilip çözüme gidilmelidir.

Suriyelere 30 milyar dolar para ver, uçan saraya, kaçak saraya, yazlık saraya para ver.McKinsey’e para ver, Emeklilikte Yaşa Takılanlara para YOK! Bu sadaka değil.


Vatandaşa geçmediği köprünün borcunu ödeten AKP iktidarı, Emeklilikte Yaşa Takılanlar için ‘görmüyoruz, duymuyoruz, ilgilenmiyoruz’ politikasına son vermelidir.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı