TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 213.297
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.091
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 63
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.219
Siyaset Okuma Sayısı: 190

Gaytancıoğlu Keşan’da yapılandırma kanunu ve ülke gündemini değerlendirdi

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, geldiği Keşan’da ülke gündemiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. TBMM’ye gelecek olan yapılandırma yasasını destekleyeceklerini belirten Gaytancıoğlu, yapılandırma kanunlarının çözüm olmadığını ifade..

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, geldiği Keşan’da ülke gündemiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

TBMM’ye gelecek olan yapılandırma yasasını destekleyeceklerini belirten Gaytancıoğlu, yapılandırma kanunlarının çözüm olmadığını ifade etti. Tüm vatandaşlara ayrım yapılmadan sosyal yardım yapılması gerektiğinin de altını çizerek “Bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yapılandırma yasası gelecek. Kasım ayında da gelmişti. Ekonomi ne kadar kötü ki hala düzeltemiyorlar. Bu çözüm değil. Biz, çözüm olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkese sosyal yardım yapılmasını istedik. Bu yardımları sadece belli başlı kişilere yaptılar. Esnafları bile ayırdılar. Çiftçilere ve emeklilere herhangi bir destek yapmadılar. Enflasyon, dolar kuru aldı başını gidiyor. TÜRK-İŞ, DİSK ve TÜİK’in yapmış olduğu hesaplara göre açlık sınırı asgari ücreti aştı. Esnaflar ayladır kapalı. İnsanlar kan ağlıyor, ekonomide para dönmüyor ama nedense beşli çete dediğimiz hükümete yakın grupların bütün ödemeleri yapıldı. Ancak halka hiçbir ödeme yapılmadı. Dolayısıyla halk vergilerini, trafik cezalarını ödeyemiyor. Şimdi bunlara yeniden bir yapılandırma geliyor. Parti olarak karşı değiliz ve destekliyoruz ama bu yapılandırmalar yapılırken halkın cebine para da koymak gerekiyor. Gelir düzeyeni arttırmak lazım. Örneğin asgari ücreti hemen arttıralım ki insanlar biraz harcama yapsınlar. Ekonomiye bir kaynak gelsin devlette vergi gelirlerine sahip olsun. Yapılandırmaya karşı olmamakla birlikte hükümeti uyardık. İnsanlar bir, iki taksiti ödeyebiliyor. Hiç olmadı bari yapılandırmaları bozulmasın. Bir taksit ödeyen hak kazansın. Sonra belki bir sene sonra para bulup ödeyebilir. Sürekli TBMM’yi böyle yapılandırma yasalarıyla meşgul edilmemesini söyledik.” dedi.

“Kuraklık ödemesinin de bu yapılandırmanın içerisine dahil edilmesi gerekiyor”

Gaytancıoğlu,Türkiye’nin kuraklık haritasına da değinerek konuşmasına şöyle devzm etti; “Bizim bölgemiz kuraklığın dışında ama Anadolu’nun her yeri kahverengi haritalarla kaplı. Herhangi bir verim ve üretim yok. Kuraklık ödemesinin de bu yapılandırmanın içerisine dahil edilmesi gerekiyor. Hükümet artık ülkeyi yönetemiyor ve ülkenin gündeminden çok uzaklaştı. Mafya liderleri açıklamalar yapıyor ve basın da bunu tartışıyor. İnsanlar sokaklarda bunları konuşuyor. Türkiye’nin gündeminde bu olmaması lazım. Türkiye’nin gündeminde işsizlik, yoksulluk ve hayat pahalılığı var. İnsanlar Türkiye’nin ne duruma düştüğünü anlayabiliyorlar. Artık hükümet gidicidir. Bir an önce erken seçim yapılması gereklidir. Erken seçim 18 yıllık AK Parti iktidarının sonuna geldiğini de gösterecektir. Halk sanal gündemlerden bıktı ve gerçek gündem peşinde olmak istiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL