Siyaset

Gaytancıoğlu, “Nas tutmadı, yaz-boz’a devam”

HABER MERKEZİ- 25.,26. Ve 27.Dönem CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Türkiye’nin ekonomisinin yaz boz tahtasına döndüğünü ve her gün kötüye gittiğini belirten yazılı bir açıklama yaptı. Gaytancıoğlu’nun açıklaması şöyle; “Merkez..

Gaytancıoğlu, “Nas tutmadı, yaz-boz’a devam”

HABER MERKEZİ- 25.,26. Ve 27.Dönem CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Türkiye’nin ekonomisinin yaz boz tahtasına döndüğünü ve her gün kötüye gittiğini belirten yazılı bir açıklama yaptı.

Gaytancıoğlu’nun açıklaması şöyle;

Merkez Bankası faizleri %7,5 puan birden arttırdı. Üretim ekonomisi uygulamazsan, yandaşlara destek yapıp esnafı, üreticiyi, yerli sanayiciyi desteklemezsen, emekliyi, işçiyi değil de yanındakileri düşünüp, yaz-boz tahtası şeklinde faizlerle oynarsan sonu böyle olur. Madem bu günlere gelindi madem faiz artıracaktınız bunu zamanında yapsaydınız. Nas nas deyip bu ülkeyi bu hale neden getirdiniz. Neden dolara hücum olmasın diye KKM icat edip hazineden çiftçiye, işçiye, emekliye gitmesi gereken 770 milyarı bir grup faizle geçinene verdiniz. Neden yurttaşlarımız 3 TL’lik ekmeği 7-8 TL’ye alıyor. Neden çarşıda, pazarda fiyatlar uçtu,  mazota, benzine zam gelince herşeye Zam geleceğini bilmiyor musunuz?. Neden kimse maaşıyla geçinemiyor,  neden kredi kartları patladı, neden icralar çoğaldı, neden emekli sıfır zam aldı. Bunun sonu enflasyonda durgunluk yani Stagflasyon. Yani hem fiyatlar daha da artar, hem de piyasalar durur, olan esnafa, işçiye, emekliye, yoksullara olur.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL