Gaytancıoğlu, Ortaköy’deki Terör Saldırısını Kınadı

Gaytancıoğlu, Ortaköy’deki Terör Saldırısını Kınadı

CHP Edirne Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Doç.Dr Okan Gaytancıoğlu İstanbul Ortaköy’de bir eğlence mekanına yönelik gerçekleştiren terör saldırısını kınayarak hain saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet yaralılara ise acil şifalar diledi. Hükümetin artan terör saldırılarını engelleyemediğini de belirten Gaytancıoğlu “Türkiye büyük bir ülkedir, güçlü bir ülkedir. Toplumun ayrıştırılmasına son verilerek akılcı politikalar izlenerek terörü hep birlikte...

Haberin Tarihi: 2 Ocak 2017 - Okunma Sayısı:678 defa okundu.

CHP Edirne Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Doç.Dr Okan Gaytancıoğlu İstanbul Ortaköy’de bir eğlence mekanına yönelik gerçekleştiren terör saldırısını kınayarak hain saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet yaralılara ise acil şifalar diledi. Hükümetin artan terör saldırılarını engelleyemediğini de belirten Gaytancıoğlu “Türkiye büyük bir ülkedir, güçlü bir ülkedir. Toplumun ayrıştırılmasına son verilerek akılcı politikalar izlenerek terörü hep birlikte bertaraf edebiliriz” dedi.

Gaytancıoğlu’nun açıklaması şu şekilde;

okan-gaytancioglu-300x30011-1AKP iktidarın uyguladığı yanlış iç ve dış politikalar sonucunda terör ülkemizin ve demokrasimizin en önemli sorunu olmaya devam etmektedir. Bir çok güvenlik tedbiri alınmasına rağmen yıl başı gecesi İstanbul’da gerçekleşen bu hain saldırı sonucunda maalesef 39 can kaybı yaşanmış, 60’ın üzerinde yaralı da halen hastanelerde tedavi görmektedir. Terör örgütlerinin açık hedefi haline gelmiş ülkemizde bu menfur saldırı ile bir kez daha görülmüştür ki devletin teröre karşı istihbarat ve güvenlik önlemlerinin alması noktasında ciddi zafiyetler bulunmaktadır. Alçak terör gündelik yaşantımızı hedef almakta, vatandaşlarımızı maç çıkışında, mitingde, otobüste, askerilerimizi çarşı izninde hedef almaktadır. Bu nedenle ülkemizin huzur ve güvenliği açısından devletin teröre karşı istihbarat olanakları geliştirilmeli ve bu hain saldırılar tüm detaylarıyla aydınlatılmalıdır. Teröre karşı tek yürek olan yurttaşlarımız ülkemizin birliğine ve beraberliğine karşı olan güç odaklarının karşısında büyük bir dayanışma ve birlik duygusu içerisinde kararlılıkla durmaya devam etmektedir.

Ancak, bilimsel, sürdürülebilir ve milli bir terörle mücadele politikası bulunmayan iktidar tüm bu duruma rağmen terörü sadece lanetlemekte ancak bir sonraki terör saldırısını önleyememektedir. Ülkeyi yönetemez hale gelen AKP iktidarı, ülkemizi adım adım uçurumun kenarına sürüklemektedir. Bu nedenle sorumluluklar derhal istifa etmelidir. Türkiye büyük bir ülkedir, güçlü bir ülkedir. Toplumun ayrıştırılmasına son verilerek, teröre karşı akılcı politikalar izlenerek, istihbarat olanakları güçlendirilerek terörü bertaraf edebilecek bir ülkedir.

Bu duygu ve düşüncelerle İstanbul’da gerçekleştirilen hain saldırıyı bir kez daha kınadığımı belirtiyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

REKLAM

Yorum Kapalıdır.

Arşiv

Reklam Alanı